Кризи у відносинах за роками

Кризи, які переживають пари, які перебувають у тривалих відносинах, зазвичай пов’язані з великими змінами у житті. Вони дозволяють обом партнерам переоцінити стосунки та вирішити, чи краще все виправити чи припинити. Такі кризи у відносинах за роками розділені лише умовно, і залежить від безлічі чинників, проте вони зазвичай трапляються наприкінці чи початку великих життєвих змін. 

Зміст:

Всі довгострокові відносини проходять через скрутні часи, тому що люди постійно змінюються та розвиваються. Ці кризи можуть мотивувати пару будувати плани на майбутнє та інвестувати у сьогодення. Вони також можуть призвести до занепокоєння та невпевненості, особливо якщо обидва партнери схильні сумніватися у своїх рішеннях.

Кризи у довгострокових відносинах – це нормально. Хоча вони викликають певний ступінь нестабільності та невпевненості, вони також дають можливість внести важливі зміни та зміцнити відносини. На цих етапах часто виникають незавершені справи та невирішені конфлікти. Чи стане це можливістю вирішити проблеми чи просто приводом відштовхнути один одного, залежить від вас та вашого партнера.

1. Криза одного року – кінець ідеалізації

Кінець визначенності зазвичай є початком першої кризи довгострокових відносин. Зазвичай це відбувається після того, як пара прожила разом рік чи півтора. Специфіка кризи, звісно, ​​залежатиме від пари, але спільна риса у тому, що ідеалізація припиняється.

Ви обидва починаєте бачити недоліки один одного, а також намагаєтеся повернути частину особистого простору, від якого на початку відмовилися.

2. Трирічна криза

Ще одна криза відбувається приблизно через три роки після початку тривалих відносин (пам’ятаєте, що кількість часу — це лише оцінка). На цьому етапі зазвичай виникає бажання вивести відносини на новий рівень. Якщо ви ще не живете зі своїм партнером, цей «наступний рівень» має на увазі саме це. Якщо ви вже живете разом, можливо, ви подумаєте про одруження або народження дітей.

Основною причиною є потреба у більшій прихильності. 

3. 10-річна криза у довгострокових відносинах

Цей етап зазвичай зосереджується на дітях та сексі. Що ж до першого, то пари на цьому етапі зазвичай зосереджують всю свою увагу на своїх дітях і зіштовхуються з відмінностями у стилях їх виховання. Замість того, щоб думати як пара, ви починаєте думати як сім’я.

Секс, з іншого боку, відсувається другого план. Це викликає сумніви і дискомфорт, тому що ви обоє хочете почуватися привабливими і хотіли б, щоб секс був також важливим. Ці два фактори можуть призвести до розпаду або періоду оновлення та нових відкриттів.

4. 20-річна криза “порожнього гнізда”

Пари, які пережили попередні кризи та зуміли зберегти здорові, збалансовані відносини, часто мають справу з останньою кризою, яка називається кризою порожнього гнізда. Це відбувається, коли ваші діти виростають та їдуть. У цей момент ви і ваш партнер можете знову зосередитися на своїх відносинах, перехід, який часто загрожує конфліктом.

За ці роки ви обоє сильно змінилися. Ви пристосувалися до своїх ролей у сім’ї, але як особистості ви можете почуватися ніяково один з одним, коли у вас більше немає фільтра присутності ваших дітей. У цей момент ви повинні або заново винайти стосунки, або вирішити, що у вас немає нічого спільного і хочете спробувати жити окремо.

Як ми згадували вище, всі ці моменти – можливість переоцінити ваші стосунки. Обидва партнери повинні ретельно обміркувати, чи краще розлучитися чи залишитися разом. Якщо ви не поспішайте і чините опір своїм імпульсам, ви, ймовірно, зможете разом зробити розумний вибір.