Як рахують вік у собак

Зміст:

Загальновідомо, що один рік життя собаки дорівнює семи людським рокам… чи ні? Якщо ви обчислювали вік свого собаки саме так, не хвилюйтеся – ви не самотні. Однак правда у тому, що цей метод не зовсім точний.

Історично ймовірно, що метод «один собачий рік дорівнює семи людським рокам» був створений просто для того, щоб показати, що собаки старіють швидше, ніж люди. Сьогодні вчені та дослідники розробили більш точний метод розрахунку віку собаки за людськими роками.

Давайте покопаємось…

Як розрахувати вік мого собаки у людських роках?

Якщо ви хочете більш точно розрахувати вік вашого собаки в людських роках, ви можете використати нову формулу, створену дослідниками з медичної школи Каліфорнійського університету в Сан-Дієго.

Ці дослідники вивчили, як з часом змінюється ДНК людини і собаки, вивчаючи патерни, які називаються метильними групами у людей і лабрадорів-ретріверів. З цього дослідження вони дійшли висновку, що ви можете розрахувати вік собаки в людських роках, помноживши натуральний логарифм віку собаки на 16 і додавши 31. Їх формула виглядає так: (людський вік = 16ln (собачий вік) + 31). Як бачите, ця формула є досить складною.

Для більш простого, а також точного способу оцінки віку вашого собаки ви можете дотримуватися цієї методики для маленьких, середніх і великих собак вагою менше 45 кг:

  • Перший рік життя собаки дорівнює 15 людським рокам.
  • Другий рік життя собаки дорівнює приблизно дев’яти людським рокам.
  • Кожен додатковий рік дорівнює приблизно чотирьом чи п’яти людським рокам.

Отже, чому це точніше, ніж метод «один собачий рік дорівнює семи людським рокам»?

Тому що він бере до уваги, що не всі породи собак старіють однаково. В цілому, дрібніші собаки живуть довше, ніж більші, тому, хоча семирічний німецький дог може вважатися «старшим» собакою, це не обов’язково вірно для семирічного чихуахуа. Тому корисно розбити таблицю віку собак за розміром, як побачите нижче. Як правило, ви можете розділити собак на маленьких собак (до 9 кг), середніх собак (від 9 до 22 кг), великих собак (від 22 до 45 кг) та гігантських собак (понад 45 кг).

Як вважається вік у собак

Ознайомтеся з таблицею віку собаки та людини нижче, щоб розрахувати вік вашого собаки в людських роках на основі їх розмірної групи:

Вік собаки< 9 кг9 – 22 кг22 – 45 кг> 45 кг
115151512
224242422
328282831
432323238
536363645
640424549
744475056
848515564
952566171
1056606679
1160657286
1264697793
13687482100
14727888107
15768393114

Як старіють собаки?

Як ви можете бачити в нашій таблиці віку собак, крім гігантської категорії, маленькі, середні та великі собаки старіють приблизно однаково, доки їм не виповниться шість років. Крім того, більші собаки старіють набагато швидше, порівняно з їх дрібнішими та середніми побратимами. До семи років маленький собака, такий як такса, буде на шість людських років молодший за велику породу, такий як ердельтер’єр. Чому це?

Зрештою, вчені не зовсім впевнені, чому маленькі собаки старіють повільніше і живуть довше, ніж більші. За даними Американського клубу собаківництва, деякі дослідники припускають, що це пов’язано з тим, що більші собаки швидше схильні до вікових захворювань. Так само великі собаки переходять від щенячого віку до дорослого життя набагато швидше, що підвищує ймовірність аномального зростання клітин, раку та інших захворювань. Саме тому використання розрахунку «один собачий рік дорівнює семи людським рокам» не зовсім точно.

Хоча новий метод, яким ми поділилися, є більш точним, як і раніше, складно встановити загальну формулу того, як старіють собаки, оскільки ця прогресія залежатиме не тільки від розміру вашої собаки, але також від її породи та індивідуальної генетики.

Які загальні ознаки старіння собак?

Тому може бути корисно подивитися на фізичні та поведінкові ознаки, щоб визначити вік вашого собаки. Наприклад, зуби можуть бути особливо корисним індикатором віку вашого собаки. До семи місяців у вашого собаки вже прорізалися всі постійні зуби, до 1-2 років вони стають тьмянішими і можуть трохи жовтіти, а до 5-10 років вони виявлять зношування і, можливо, ознаки хвороби.

ознаки старіння у собак

Інші показники віку вашого собаки, особливо коли він досягає літнього віку, включають:

  • сиве волосся
  • поганий зір, каламутні очі
  • проблеми зі слухом
  • скутість м’язів та суглобів, артрит
  • низький рівень активності
  • поведінкові зміни, такі як підвищена тривожність, сплутаність свідомості, нещасні випадки в будинку, дратівливість і т.д.

Звичайно, ви завжди можете звернутися до свого ветеринара за точною оцінкою віку вашого собаки, якщо ви не впевнені. Ваш ветеринар розгляне такі фактори, як зуби, форма тіла, шерсть, очі тощо, щоб дати найкращу оцінку їхнього віку.

Чому важливо розуміти вік свого собаки?

Використання таблиці віку собаки для оцінки віку вашого собаки в людських роках – це цікавий та пізнавальний спосіб дізнатися про неї більше! Це важливо з інших причин. А саме, розуміння того, скільки років вашому собаці і як він старіє, дозволяє вам належним чином піклуватися про нього та допомогти забезпечити йому найкраще можливе життя.

Майте на увазі, що якщо у вас великий собака, ви повинні почати шукати ознаки старіння у віці близько п’яти або шести років, у той час як власники дрібних собак можуть не помітити жодних реальних ознак, поки їхньому собаці не виповниться сім або вісім років. У будь-якому випадку, коли ваш собака досягне похилого віку, вам потрібно буде дуже уважно стежити за її поведінкою, рівнем активності та звичками в їжі. Загалом, здорова дієта та вага, постійна розумова стимуляція та фізична активність, а також регулярні огляди у ветеринара допоможуть збільшити тривалість життя вашого собаки. Крім того, ви можете розглянути можливість інвестування в страхування здоров’я домашніх тварин, щоб покрити непередбачені нещасні випадки та хвороби. Зрештою, ваш собака заслуговує на найкращий догляд незалежно від того, скільки їй років.

Висновки

Зрештою, хоча поширений метод «один собачий рік дорівнює семи людським рокам» існує вже багато років, він не дуже точний. На щастя, завдяки новим дослідженням, у нас тепер є більш точний спосіб оцінки віку наших собак.

Хоча математика може бути трохи складніше, ніж пряме співвідношення 1:7, ви завжди можете звернутися до нашої таблиці віку собаки до людських років, щоб швидко і легко розрахувати скільки років вашому вихованцю.