Які тварини водяться у джунглях

Тропічні ліси рясніють життям — від ковзаючих анаконд до синіх метеликів-морфо, що пурхають, — фактично, ці дорогоцінні екосистеми є домом для 80 відсотків наземного біорізноманіття у світі. Ось 11 дивовижних тварин, які водяться у джунглях.

1. ГІРСЬКИЙ ГОРИЛ

Гірські горили — найбільші з приматів, що нині живуть на землі! Поряд із шимпанзе, орангутангами та бонобо вони є найближчими живими родичами людини, а у гірських горил найрозвиненіший мозок із чотирьох. Вони живуть переважно на пишних гірських схилах національних парків у Руанді, Уганді та Демократичній Республіці Конго у Центральній Африці. Гірські горили живуть групами приблизно з 30 особин, один з яких є домінуючим самцем ватажка, якого називають сріблястим через сріблястий колір його вовни.

2. БЛАКИТНИЙ МЕТЕЛЬ-МОРФО

Зі своїми блискучими блакитними крилами, що переливаються, блакитний метелик-морфо літає над тропічними лісами. Безліч очей на коричневій нижній стороні обманюють хижаків, змушуючи їх думати, що метелик — великий хижак.

3. ОКАПІ

Дивовижний окапі — найближчий з родичів жирафа, — живе в густому тропічному лісі Ітурі в Центральній Африці. Майстер маскування, його смугаста задня частина та коричнева шкіра допомагають йому «зникнути» у розсіяному світлі лісу.

4. КОРИЧНЕВИЙ ТРИХПАЛИЙ ЛІНІВЕЦЬ

Повільний лінивець, що важить всього три чи чотири кілограма, живе виключно на деревах, харчуючись листям, гілками та фруктами. Він рухається так повільно, що його хутро набуває зеленого відтінку через водоростей, що ростуть на ньому. На перетравлення одного прийому їжі може піти місяць.

5. ЯГУАР

Ягуари відомі своєю гарною плямистою вовною, яка допомагає їм ховатися серед трав, кущів та дерев, де вони живуть. Рідкісний повністю чорний (меланістичний) ягуар — це те, що ми зазвичай називаємо чорною пантерою. Відомо, що ягуари їдять понад 85 видів здобичи, у тому числі броненосців, морських свинок, тапірів, оленів, білок та птахів, і навіть можуть вихоплювати з води рибу, черепах та молодих кайманів.

6. КАПІБАРУ

Маючи сильну схожість зі своїм двоюрідним братом морської свинкою, капібара є найбільшим гризуном на Землі, вагою понад 40 кілограм і заввишки майже метр. Він живе в густій ​​рослинності, що оточує воду, і часто стрибає у водоймища, щоб сховатися від хижаків. Він може затримувати дихання терміном до п’яти хвилин.

7. ДАЛЕКО

Один з найзнакових тварин тропічних лісів, червоний ара — це разючий великий папуга з яскраво-червоним, яскраво-синім і жовтим пір’ям на крилах. Його потужний дзьоб може відкривати тверді горіхи та насіння. Яскраво-червоні ара — один з небагатьох видів, які спаровуються на все життя.

8. ОТРУЙНА ЖАБА-ДРЕВОЛАЗ

Отруйна жаба-дереволаз, одна з найяскравіших тварин на планеті, використовує свій колір, щоб попередити хижаків про токсичну отруту, що міститься в її шкірі. Місцеві культури часто використовують отруту цієї жаби для покриття наконечника дротиків, що використовуються для полювання.

9. ЧОРНА МАВПА-РЕВУН

Чорна мавпа-ревун отримала своє прізвисько завдяки гучному вою, яким вона мітить територію. Ці вокалізації, які звучать як сильний вітер, що дме у тунелі, можна почути на відстані до двох миль. Ці мавпи мешкають на високих деревах тропічного лісу групами від 4 до 19 особин.

10. ЗЕЛЕНА АНАКОНДА

Легендарна зелена анаконда — одна з найбільших змій у світі, що досягає понад 9 метрів у довжину, 30 сантиметрів у діаметрі та вагою понад 250 кілограм. Через свої розміри він досить громіздкий на суші, але непомітний у воді.