Обробка насіння сільськогосподарських культур

Для досягнення максимального рівня схожості та здорового зростання насіння, перед посадкою його необхідно обробити (знезаразити) спеціальними засобами захисту рослин проти бактеріальних та грибкових інфекцій. Таким чином, рослина зможе боротися та протистояти хворобам на старті розвитку, підвищиться врожайність і фермер набуде душевного спокою завдяки правильно проведеній роботі.

Обробка насіння сільськогосподарських культур перед посівом – це один із найголовніших способів його підготовки. Зазвичай протруювання (обробку) здійснюють фунгіцидами. Ці препарати діють одразу ж після обробки насіння й забезпечують тривалий захист від бактеріальних та грибкових хвороб. Якщо розглядати дану ситуацію виключно з одного боку, то можна сказати, що всі задоволені: рослина захищена, фермер спокійний… Однак, тут є ще й інша сторона монети, і вона не така безхмарна, як попередня.

Незважаючи на так звану користь для врожайності, фунгіциди несуть собою значно більший негативний вплив на навколишнє середовище, а також життя та здоров’я людей. Окрім цього, фунгіциди (іншими словами хімічні препарати) дуже забруднюють ґрунт, повітря, води, включаючи й водоносні горизонти.

Так, в процесі розпилення фунгіциди попадають на сусідні межуючі ділянки й знищують там усю рослинність та листя дерев. Від їх шкідливої дії потерпають і бджоли, які за останні роки масово гинуть цілими сім’ями, а вони як відомо, є індикаторами чистого довкілля.

Також, варто пам’ятати, що в період, коли робиться обробка насіння працівникам просто необхідно одягати захисний одяг, щоб не завдати шкоди власному здоров’ю. Отож, як бачимо, фунгіциди – велика шкода і мала користь.

Саме тому, варто звертати свою увагу на екологічно-безпечні препарати, які своєю дієвістю аж ніяк не поступаються хімічним препаратам, і при цьому не шкодять навколишньому середовищу.

Українські фермери уже знайшли такі продукти, переконались в їх ефективності та безпечній дії. Такими препаратами є добрива ТМ «Добродій». Застосовуються вони, як для передпосівної обробки насіння, так і для внесення по листку. Лінійка продуктів включає у себе усі необхідні добрива для вирощування високих та здорових врожаїв.

Передпосівна обробка насіння здійснюється комбінацією препаратів ОМД «Добродій», що містить цілий комплекс живильних елементів та «Добродій Комфорт Універсальний» – препарату нового покоління з властивостями фунгіциду. Таке використання стане першим кроком до вирощування здорової, повноцінної, розвиненої рослинної популяції без шкоди довкіллю, людям та комахам.