Як намалювати сімейне дерево своїми руками

Малюнки та фотоколажі генеалогічного дtрева можуть бути «незавершеними роботами», які ми використовуємо для поступового збирання та розвитку гілок нашої сімейної історії, або завершеними «творами мистецтва», які можна з гордістю демонструвати на стіні. У нашій статті ви дізнаєтеся, як намалювати сімейне дерево своїми руками або створити в цифровому вигляді.

Інструменти для створення сімейного дерева

Зараз існує безліч інструментів і програм для створення генеалогічного дерева, серед яких ви знайдете безліч безкоштовних варіантів на вибір. Ці корисні ресурси можуть бути збережені на вашому комп’ютері, і ви можете надрукувати стільки копій, скільки забажаєте. 

Намальована від руки сімейна реліквія

Щоб відсвяткувати знаменну річницю в сім’ї, ви можете розщедритися на каліграфічному генеалогічному дереві, наприклад, створеному Джанет Сміт (творцем генеалогічного дерева Денні Дайєра в книзі «Хто ти такий?» кілька років тому).

Цифрове дерево

Однак, можливо, ви хочете, щоб це було швидко та високотехнологічно. Тоді використовуйте інструменти побудови генеалогічного дерева на спеціальних сайтах, наприклад, таких як Ancestry, Findmypast, MyHeritage та інших.

Незалежно від того, чи використовуєте ви настільне програмне забезпечення для сімейної історії або створюєте своє дерево в хмарі, цифрове генеалогічне дерево має багато переваг: простота оновлення, гнучкий формат, що дозволяє вам додавати всіх родичів, братів і сестер тощо, а не тільки прямі предки разом з фото.

Як намалювати власне генеалогічне дерево?

Можливо, ви хотіли б створити власне генеалогічне дерево своїми руками. Цей олдскульний спосіб, як і раніше, має величезну привабливість і багато певних плюсів (вам не потрібно ніякого високотехнологічного обладнання, і ви можете зробити його великим або маленьким, складним або простим, як ви оберете), а також внести нотку індивідуальності. Ось наші прості кроки: 

  1. Візьміть великий аркуш паперу, олівець, наклейки та, нарешті, ручку.
  2. Якщо ви включаєте тільки прямих предків, ви можете скласти впорядковану таблицю з місцем для 2 батьків, 4 бабусь та дідусів, 8 прадідів тощо. Просто не забудьте тримати кожне покоління на одній і тій же широті, щоб ви могли відстежувати, хто є хто.
  3. Якщо ви збираєтеся створити діаграму нащадків (дуже цікаво для сімейних зустрічей) або якщо ви збираєтеся включити всіх родичів (нащадків чи предків), вам доведеться передбачити більш складне компонування (оскільки кількість братів і сестер, подружжя тощо) на людину варіюватиметься ). Ось тут і знадобляться стікери. Напишіть ім’я кожної людини на наклейці та приклейте її на великий аркуш паперу. Коли ви додасте нових людей і зрозумієте, що потрібно більше місця, ви можете просто перетасувати свої стікери, поки не отримаєте ідеальний макет.
  4. Ми б порекомендували завжди спочатку намалювати своє сімейне дерево олівцем (дуже легко написати ім’я чи дату не там). Потім, як тільки ви переконалися, що все правильно, пройдіть ручкою.

Хто долучиться до сімейних традицій?

Діаграма генеалогічного дерева неминуче має містити досить багато інформації в обмеженому просторі. Щоб допомогти зробити вашу діаграму зрозумілою для інших, ось кілька порад:

  • Як уже згадувалося, не забудьте написати імена людей у ​​тому ж поколінні, що й один з одним, на тій самій «широті», що й одна з одною.
  • Щоб заощадити місце, використовуйте спеціальні скорочення, наприклад, для народжених, для хрещених, для одружених, або для похованих.
  • Якщо предок одружився більше одного разу, поставте невелику цифру 1 або 2 поряд з кожним чоловіком.
  • Традиційно чоловіка кожної пари поміщають ліворуч, а жінку праворуч.
  • Багато людей пишуть прізвища ВЕЛИКИМ РЕЄСТРОМ, щоб виділити їх.
  • Може бути цікаво включити якнайбільше коротких деталей. Наприклад, на додаток до імен та ключових дат вкажіть місця народження, шлюбу та смерті, а також рід занять. Це може допомогти вам визначити, що відбувається у сім’ї.

Ми сподіваємося, що ви отримаєте задоволення від створення свого сімейного дерева своїми руками – це чудовий спосіб продемонструвати вашу дослідницьку роботу, допомогти вам знайти прогалини, які вам потрібно дослідити наступного разу, а також збудити інтерес інших членів сім’ї до предків!