Що необхідно для успіху в малому бізнесі

«Малий бізнес не для людей зі слабкими нервами. Це для сміливих, терплячих та наполегливих. Це для переможця».

Ця анонімна цитата чудово визначає характер успішного власника малого бізнесу. Малий бізнес вимагає більше роботи, ніж думає більшість людей, і ви повинні бути готові боротися, коли справи підуть погано. Чи думаєте ви про відкриття магазину морозива чи власної консалтингової фірми, власники бізнесу повинні бути рішучими, неупередженими мислителями, які готові пірнути з головою в невідоме.

Зміст:

  1. Будьте людяними та доступними
  2. Будьте готові розвиватись
  3. Ризикуйте
  4. Будьте незалежними
  5. Будьте впевнені
  6. Знайте, коли зробити перерву
  7. Самовідданість та наполегливість
  8. Дотримуйтесь бюджету
  9. Розставте пріоритети
  10. Подивіться на загальну картину

Тим не менш, володіння бізнесом також пропонує унікальний кар’єрний шлях, який забезпечує творчу гнучкість та можливість бути собі начальником. Щоб стати самостійним підприємцем вам необхідно розробити бізнес-план.

Думаєте, у вас є все, що вам потрібно? Ось що вам потрібно знати, щоб стати власником малого бізнесу.

Хто вважається власником малого бізнесу?

По-перше, обговоримо, що таке власник малого бізнесу. Межі між малим та середнім бізнесом іноді розмиті, і офіційне визначення може різнитися залежно від країни.

Загалом, чи вважається ваша компанія малим бізнесом, залежить від різних факторів, включаючи середній дохід вашої компанії і кількість найнятих вами співробітників, незалежно від того, чи працюєте ви разом в офісі або керуєте віддаленими співробітниками. У США до цієї категорії потрапляють підприємства, які заробляють менше 7 мільйонів доларів на рік або мають менше 500 співробітників. У Європі малий бізнес визначається як той, що має менше 250 співробітників, а в Австралії – менше 15!

Але чому ці визначення є важливими? Якщо ви кваліфіковані як власник малого бізнесу в США, ви можете мати право подати заявку на отримання державних позик від Адміністрації малого бізнесу (SBA). Ці кредити мають й інші переваги, такі як керівництво та консультування, нижчі відсоткові платежі та гнучкі накладні витрати. SBA також пропонує фінансування для грантів благодійним організаціям, а також підприємствам у певних галузях, таких як експорт, наука та дослідження.

Малий бізнес та економіка

Дослідження показують, що власники малого бізнесу складають кістяк США, є основною рушійною силою розвитку економіки та навіть можуть допомогти вирішити соціальні проблеми, такі як подолання цифрового розриву. За даними Управління захисту інтересів малого бізнесу, у США налічується 30,2 мільйона малих підприємств, що становить 99,9% усіх підприємств в Америці. Малі підприємства також несуть відповідальність за створення 1,5 млн робочих місць щороку, на їхню частку припадає 64% нових робочих місць, створюваних у Сполучених Штатах.

Вони також сприяли розширенню прав та можливостей людей, які історично стикалися з проблемами, що входять у світ бізнесу, таких як жінки та меншини. У період з 2014 по 2016 рік кількість підприємств, що належать до меншин, збільшилася на 11%. А у 2019 році 9,9 мільйона власників малого бізнесу були жінками порівняно з 7,8 мільйонами у 2007 році. Ці цифри промовисті і свідчать про прогрес, досягнутий у сучасному діловому світі.

Плюси та мінуси володіння малим бізнесом

Згідно з опитуванням, проведеним фірмою цифрового маркетингу Constant Contact, 56% власників малого бізнесу вважають, що ніколи не зможуть розлучитися зі своїм бізнесом, а 84% кажуть, що якби вони могли, вони почали б свій бізнес заново.

Очевидно, що бути власником бізнесу має свої плюси та мінуси. Але більшість погоджуються з тим, що плюси сильно переважують мінуси.

Плюси

Чому хтось все одно вирішує розпочати бізнес? Однією з головних причин є незалежність і можливість робити щось по-своєму. Фактично, власники малого бізнесу повідомляють, що за їхньою мотивацією стоять два рушійні фактори: здатність слідувати своїм захопленням та професійна гнучкість. Немає нічого кращого, ніж бути самому собі начальником і створювати свій власний продукт чи послугу. Це навіть краще, коли клієнти готові витратити свої насилу зароблені гроші, щоб купити його.

Інші переваги включають можливість наймати власних співробітників (а хто б не хотів вибирати своїх колег?) і задавати тон корпоративній культурі вашого бізнесу. Чи створюватимете ви середовище, в якому люди носитимуть костюми щодня? Чи ви дозволите своїм співробітникам приводити своїх собак на роботу та носити футболки та джинси? Це ваш виклик.

Також варто зазначити, що оскільки більшість власників малого бізнесу реєструються як індивідуальні підприємці, товариства або компанії з обмеженою відповідальністю (LLC), подача податків і реєстрація бізнесу простіше, ніж для деяких інших видів бізнесу, таких як корпорації.

Мінуси

Недоліки володіння малим бізнесом затьмарюються перевагами. Тим не менш, ні для кого не секрет, що володіння бізнесом доступне не всім.

Власники малого бізнесу працюють дуже старанно, витрачаючи свій час та гроші на управління та просування свого бізнесу. Через це вони можуть деякий час не отримувати прибутку. Їм часто доводиться прощатися з 40-годинним робочим тижнем, принаймні спочатку. Часто вони працюють по 50-70 годин на тиждень, що іноді робить баланс між роботою та особистим життям майже неможливим. І навіть витративши години, 56% стверджують, що їм не вистачає часу, щоби все зробити.

Своя справа також може спричинити додатковий стрес, занепокоєння та страх невдачі. Але не дозволяйте цим факторам перешкодити вам створити власний бізнес. Наполегливість та цілеспрямованість – секрет успіху.

10 якостей успішних власників малого бізнесу

Це підводить нас до наступного пункту: власники малого бізнесу потребують унікальної комбінації певних навичок міжособистісного спілкування, щоб підтримувати свою компанію в робочому стані. Вміння ризикувати та вміння керувати бюджетом — це лише дві навички, необхідні для управління бізнесом.

Маючи це на увазі, ось 10 основних якостей успішних власників малого бізнесу:

 1. Будьте людяними та доступними

Бути добрим до інших може здатися банальним, але налагодження зв’язків з вашими співробітниками, клієнтами, постачальниками і навіть конкурентами може насправді принести вам більше прибутку. Відомо, що чим більше співробітники люблять і поважають своїх роботодавців, тим сильніше їхнє почуття командної мотивації.

Крім того, споживачі приймають рішення про покупку не лише на основі продукту; на них також впливає те, що представляє бренд. Якщо ви дружелюбні до оточуючих, ваші клієнти будуть асоціювати ваше дружелюбність з вашим продуктом.

Будьте людяними та доступними в бізнесі

Насправді експерти зазначають, що доброта сама по собі є потужною стратегією лідерства. Швидше за все, у вас будуть постійні клієнти, які радитимуть своїм друзям та сім’ї купувати у вас, а не у хлопця на вулиці. У свою чергу, ваш прибуток збільшиться, і люди отримають продукт, якого вони потребують (і давайте дивитися правді в очі — ваш продукт у будь-якому разі кращий).

 1. Будьте готові розвиватись

Власники малого бізнесу мають бути готовими прийняти удари. Згодом ринок неминуче змінюватиметься, і власникам бізнесу необхідно адаптуватися, щоб зберегти актуальність свого продукту. Відмова змінити ваш підхід до того, що хочуть чи чого потребують споживачі, зрештою тільки нашкодить вам.

Відмінним прикладом є те, як деякі ресторани адаптувалися до змін, спричинених Covid-19. Розташований у Чикаго ресторан Alinea, удостоєний трьох зірок Мішлен, відомий своїми розкішними авангардними презентаціями за столиками. Але після того, як спалахнула пандемія, Alinea відразу ж переключилася і почала пропонувати вишукані страви на виніс. Його здатність швидко адаптуватися дозволила йому залишитися на плаву та дозволити публіці насолоджуватися своєю кухнею – безпрограшний варіант.

 1. Ризикуйте

Марк Цукерберг, генеральний директор Facebook, Якось зауважив, що «найбільший ризик – це не ризикувати». Почати бізнес завжди означає ризикнути; немає ніякого способу дізнатися напевно, чи це буде працювати.

У той час як успішні власники малого бізнесу приймають зважені рішення та використовують дослідження ринку для просування своїх ідей, неможливо знати, що на них чекає в майбутньому. Інвестування власного часу і грошей у бізнес – це завжди ризик, але він йде рука об руку з тим, щоб бути власником бізнесу.

 1. Будьте незалежними

Здатність думати самостійно та приймати важливі рішення є життєво важливими рисами підприємництва. Незалежність забезпечує прагнення дістатися туди, куди ви хочете, без впливу чужої думки чи будь-якого зовнішнього шуму. Можливо, ви маєте унікальну ідею для продукту або послуги, яка не була створена раніше. Незалежність дає можливість проявити себе і взяти на себе ініціативу, щоб це сталося.

 1. Будьте впевнені

Впевненість і незалежність часто йдуть пліч-о-пліч. Впевненість у своїх ділових та фінансових рішеннях життєво важлива. Оскільки ваш бізнес живе та вмирає разом з вами, вам потрібно вірити в себе, щоб рухатися вперед та витримувати бурю у важких ситуаціях.

Крім того, впевненість вселяє повагу і спонукає інших бачити в вас лідера. Це може сильно вплинути на керування командою. Сильні лідери винагороджуються підвищенням продуктивності та творчості своїх співробітників, що робить бізнес загалом ефективнішим.

 1. Знайте, коли зробити перерву

Хоча власники малого бізнесу дійсно працюють не покладаючи рук, вони також знають, коли потрібно зробити перерву. Вигоряння характеризується виснаженням, цинізмом та неефективністю і може призвести до почуття пригніченості та зниження мотивації. Найкращий спосіб уникнути цього — впровадити у своє повсякденне життя певні успішні звички, наприклад, планувати вільний від роботи час.

Знайте, коли зробити перерву у роботі

Навіть якщо все, що ви маєте, це тридцять хвилин, щоб зосередитися на собі або провести час з близькими, обов’язково зробіть це. І не дозволяйте собі у цей час переглядати фінансові звіти чи електронні листи. Успішні власники бізнесу розуміють цінність вільного часу, навіть якщо це ненадовго щодня.

 1. Самовідданість та наполегливість

Ви коли-небудь чули вираз, що успіх нелінійний? Це звучить особливо правильно для власників бізнесу. Зазвичай будь-якому бізнесу потрібен час, щоб стати прибутковим і вирішити всі проблеми, щоб все йшло гладко. Ви можете не зрозуміти це на самому початку. Швидше за все, вам доведеться вносити корективи, наприклад, в ціни, вашу бізнес-модель або навіть в сам продукт. Але не здаватися і дотримуватися цього — ось що допоможе вам пройти це.

 1. Дотримуйтесь бюджету

Перевитрата може бути смертю вашого бізнесу. Насправді, згідно з дослідженням, проведеним US Bank, 82% малих підприємств зазнають невдачі через погане управління грошовими потоками. При складанні бюджету та бізнес-плану рекомендується переоцінювати витрати та недооцінювати доходи. Таким чином, ви ніколи не будете надто розтягнуті і завжди будете готові до непередбачених витрат.

 1. Розставте пріоритети

Найчастіше кількість справ, які вам потрібно зробити, є величезною. Якщо ви працюєте один і вам нема кому делегувати завдання, ця риса особливо важлива.

Як власнику бізнесу, вам потрібно буде відточити свої навички управління проектами, щоб визначити, які завдання мають найбільшу цінність для бізнесу, а які можуть бути нижчими у вашому списку пріоритетів. Хороший спосіб розпочати цей процес – позначити список завдань як важливі чи термінові.

Як показує практика:

 • Важливі завдання – це ті, які мають життєво важливе значення для довгострокового успіху бізнесу, але, можливо, не потребують негайного виконання.
 • Термінові це ті, які вимагають негайної уваги і необхідні для підтримки вашого бізнесу в робочому стані. Вони завжди мають бути пріоритетними насамперед.

Зручним інструментом, що допомагає визначити пріоритетність завдань, є Матриця тайм-менеджменту Стівена Кові. Ця проста діаграма допоможе вам легко розбити список проектів на чотири основні категорії: термінові/важливі, несрочні/важливі, термінові/неважливі та несрочні/неважливі.

 1. Подивіться на загальну картину

Можна легко захопитися повсякденністю. Будь-які труднощі можуть викликати у вас питання, чому ви взагалі почали свій бізнес. Але нагадуйте собі про ці причини і дивіться на свій загальний успіх, а не на дрібні пастки – це те, що допоможе вам рухатися вперед у довгостроковій перспективі.