Рибки та черепахи не можуть ужитися в одному акваріумі — причини

Коли вміст одних тільки риб в акваріумі виглядає одноманітно, деякі любителі черепах можуть подумати про їхнє додавання в акваріум. Але ж черепахи м’ясоїдні і є зовсім іншим видом живих істот, чи можна черепах і риб утримувати в акваріумі одночасно?

Чи потрібно тримати риб і черепах в окремих акваріумах?

Деякі люди можуть подумати: чому я можу вибрати лише один вид тварин для акваріума? Чи не можна одночасно тримати в акваріумі рибок та черепах? Вибір дійсно за вами, але деякі речі, які слід враховувати. Жаби можуть бути агресивними, і деякі види, такі як червоноока деревна жаба, погано почуваються в акваріумах, але відомо, що черепахи їдять рибу, хоч і дуже мало хто з них.

Якщо ви хочете тримати черепаху як домашнього вихованця, вам слід вибрати рибу того ж розміру, що і ваша черепаха. Риби з короткими плавцями погано вживаються з черепахами. Однак довші плавці привабливіші для черепах. Черепахи часто воліють більші види риб. Якщо у вас є акваріум і черепахи, ви можете розглянути можливість придбання креветок-примар або яблукових равликів.

Є багато відмінностей між черепахами та рибами. Другі активніші і завжди у русі. Черепахи віддають перевагу більш спокійній рибі з меншим рівнем активності. Черепахи також схильні шукати тих, хто має високий рівень інтелекту. Може пройти деякий час, перш ніж риба та черепаха звикнуть один до одного. Однак якщо черепаха захоче жити в акваріумі, вона, ймовірно, буде щасливим вихованцем на довгі роки.

Деякі інші міркування включають їх розмір та тип. Коробчаста, червоноуха, розписна, каспійська ставкова та дерев’яна черепаха є найпоширенішими. Черепахи — тварини-довгожителі, тривалість життя яких перевищує 25 років. Більшість черепах, куплених у зоомагазинах, є молодими, тому вибір між цими двома видами мешканців акваріумів — важливе рішення.

Вибір між рибою та черепахою в якості домашнього вихованця важливий, тому що для кожного потрібні різні умови навколишнього середовища. Температурний діапазон акваріума черепахи відрізняється від діапазону температури риби, тому лампа, що гріє, швидше за все, буде несумісна з обома видами. Хоча черепахи всеїдні, деякі види воліють риб, що швидко рухаються. Вони часто їдять рибу, тому вибирайте ретельно. Черепахи територіальні, тому вибір сумісних черепах та риб залежатиме від того, який вид ви хочете.

Крім того, що про них важче дбати, черепахам потрібні великі акваріуми, оскільки вони виробляють більше відходів, ніж риби.

Чи можуть черепахи та рибки жити в одному акваріумі?

Чи можуть черепахи та рибки жити в одному акваріумі? Так і ні. Відповідь залежить від того, скільки місця їм потрібно. Дрібні риби найбільш уразливі, а бійцева рибка може жити в акваріумах із сотнями черепах. Однак більша риба може миритися з присутністю кількох черепах. Ви повинні уникати додавання занадто багато риби. Черепахи будуть виробляти велику кількість відходів, і вони можуть перенаселити акваріум.

Велика риба може бути корисною для обох видів. Єдиним недоліком спільного вмісту черепах та риб є те, що вони конкуруватимуть за простір. Однак, якщо ви хочете мирного, неагресивного сусіда по акваріуму, великі золоті рибки ідеальні. Оскари також є добрим вибором, якщо ви не турбуєтеся про здоров’я своєї черепахи. Однак, якщо ви хочете, щоб ваша черепаха мирно уживалася з рибою, переконайтеся, що їхні види сумісні.

Поступово знайомте рибу із черепахами

Ви повинні погодувати черепаху, перш ніж знайомити її з рибою, щоб черепаха не з’їла її. Крім того, намагайтеся знайомити риб повільно, щоб вони звикли до нового середовища та не почали битися. Моніторинг взаємодії між рибою та черепахою також є гарною ідеєю. Якщо риби виявляють агресивну поведінку, краще одразу їх видалити.

Якщо риба та черепаха сумісні, ви можете з’єднати їх. Позитивна взаємодія між двома видами цілком нормальна. Якщо вони виявляють ознаки агресії, слід видалити риб з акваріума і знайти для них інше місце проживання. Коли справа доходить до годування черепахи, ви можете запропонувати рибку-«годівницю».

Однак садити молодих черепах в один акваріум із рибками небезпечно. Молодь, швидше за все, нападе на рибу, якщо вважатиме, що це їжа. Хоча дорослі черепахи терпимі до риби, вони можуть напасти на черепаху, якщо остання їсть рибу. Якщо це станеться, черепаха може навіть померти з голоду. Це не найкраща ситуація для новачка.

Вибираючи акваріум для черепах, обов’язково перевірте раціон водної черепахи, перш ніж вводити риби. Дорослі черепахи будуть їсти менше м’яса та рослинної їжі, а молоді будуть їсти рибу меншого розміру. Вам потрібно буде надати зону для купання,фільтр для черепах, який може купати спину черепахи, а також ультрафіолетові та світлодіодні лампи щоб вони могли отримати максимальну віддачу від своїх нових друзів. І не забувайте їх годувати! Черепахи всеїдні, і ви повинні забезпечити їх їжею, яка полегшить їхнє життя.

Найкращий вибір для водної черепахи це вид, якого природно залучають колір і текстура навколишнього середовища. Вибір риби, сумісної з черепахами, забезпечить максимально довге життя вашому вихованцю.

Коли ви знайомите водну черепаху з акваріумом, переконайтеся, що ви вибрали рибу зі схожими температурними уподобаннями. Корисним буде використання акваріумного нагрівача, оскільки черепахи не можуть самостійно регулювати температуру свого тіла без зовнішнього джерела тепла. Черепаха також повинна уникати сусідства з рибами, які мешкають у воді низької температури, оскільки вони не можуть самостійно регулювати свою температуру. Тому майте на увазі, що тепловодні риби найкраще підходять для акваріума з черепахою.