Собака свербить, але бліх немає

Причин, з яких домашні тварини сверблять, багато. Іноді причиною можуть бути блохи, навіть якщо ви не бачите їх на вихованці. Деякі домашні тварини, як і люди, відчувають сезонну алергію, але замість нежитю та інших симптомів, які ми пов’язуємо з сінною лихоманкою, у них насправді з’являється свербіж шкіри. Харчова алергія також може бути причиною постійного дряпання, облизування та жування. Шкірні інфекції також можуть бути сверблячими або болючими і потребують лікування. Діагностика і вибір правильного лікування сверблячки вашого собаки буде простіше, якщо вирішити цю проблему на ранній стадії, оскільки проста проблема з паразитами може перерости в складну інфекцію, яка може вимагати не тільки тривалішого курсу лікування, але і декількох видів ліків.

Постійна сверблячка і расчесы можуть вплинути на якість життя вашого вихованця, тому дуже важливо, щоб він позбувся дискомфорту. Іноді собаки і кішки подряпують себе настільки, що шкіра порвана. Це може призвести до кровотечі та інфекції, що, у свою чергу, призводить до подальших самотравм.

Якщо ви помітили, що подряпини вашого собаки викликають такий рівень ушкодження шкіри, необхідно відвідати місцевого ветеринара, щоб переконатися, що діагноз та лікування правильні.

Існує безліч шкірних захворювань, які можуть викликати свербіж шкіри у вашого собаки, і їх буває важко діагностувати. Деякі поширені причини подряпин вашого собаки включають:

Блошиний алергічний дерматит

І у собак, і у кішок може бути алергія на укуси бліх, і достатньо одного укусу однієї блохи, щоб викликати цю алергічну реакцію. Деякі собаки особливо чутливі до укусів бліх. Ви можете не знайти бліх в шерсті вашого собаки, але один укус може бути причиною їх сверблячки. Часто свербіж дуже сильний, особливо біля основи хвоста. Ми рекомендуємо використовувати ефективні засоби від бліх цілий рік, особливо якщо у вашого собаки чутлива шкіра. Не забувайте обробляти від бліх всіх свійських тварин, не лише кішок, та й пам’ятайте використовувати безпечний для них продукт.

Атопія

Атопічний дерматит — це алергічна реакція на пилок або частинки трави, дерев, пилу, засобів для чищення або цвілі, що переноситься по повітрю. Атопія, як правило, носить сезонний характер і може викликати сильне свербіння. Собаки, які страждають на атопію, часто гризуть свої лапи і часто хворіють на вушні інфекції, тоді як кішки, як правило, сверблять на обличчі і шиї. В даний час існує безліч варіантів лікування собак і кішок, які страждають на атопію. Для діагностики атопії необхідно виключити інші причини сверблячки.

Інші причини

Харчова алергія становить до 20% всіх алергічних захворювань шкіри у собак. Діагностика харчової алергії може бути складною, як і люди. Ретельний план дієти має бути складений разом із вашим ветеринаром, тому що не існує тестів для діагностики харчової алергії. Поговоріть із місцевою командоюветеринарів, і вони можуть порадити, як допомогти вашому вихованцю, якщо ви підозрюєте харчову алергію.

Крім бліх, ще однією причиною інтенсивного розчісування можуть бути кліщі. Ці паразити можуть призвести до захворювання шкіри, відомого як «саркоптоз». Короста неймовірно незручна і є зоонозною, тобто може передаватися від тварини до людини. Лікування кліщів, що викликають коросту, включає лікування вашого вихованця і навколишнього середовища.

Якщо ваш вихованець чухає вуха, можливо, у нього вушна інфекція. Вушні інфекції можуть бути дуже сверблячими та болючими. Якщо ваш вихованець трясе головою, чухає або третю вуха — це може бути як пов’язано, так і не пов’язано зі шкірною алергією.

Розростання дріжджів або бактеріальні інфекції також можуть викликати сильну свербіж і біль, а розчісування свійських тварин може погіршити ситуацію. “Гарячі точки” — це бактеріальні інфекції, які дуже швидко поширюються, особливо в жарку та вологу погоду, і можуть бути дуже болючими. Регулярне купання, використання антибактеріальних або протигрибкових шампунів може допомогти, але ветеринар може визначити, чи потрібні якісь антибіотики або інші ліки для належного лікування вашого вихованця.

Якщо ваш собака останнім часом сильно дряпається, можливо, настав час з’ясувати, чому. За допомогою наших порад і допомогою професійного ветеринара ви неодмінно зможете заспокоїти симптоми сверблячки у вашого собаки і зробити так, щоб ваш вихованець відчував себе комфортно і щасливо насолоджувався життям без сверблячки та подряпин.