Порода кішок з блакитними очима

Блакитноокі кішки винятково красиві. У кішок блакитні очі асоціюються з білою вовною або загостреним колірним візерунком, який спостерігається у сіамських і споріднених їй порід (світліше тіло з темнішими цятками на голові, лапах і хвості). Оскільки ці кольори менш поширені у котів, блакитні очі зустрічаються рідше, ніж інші кольори котячих очей, включаючи жовте, золоте, мідне, зелене і горіхове.

Більшість кошенят народжуються із блакитними очима. Очі поступово змінюють колір у міру дорослішання кошеня, поки не набудуть свого дорослого кольору. Іноді очі кошеня залишаються блакитними, хоча вони можуть бути темнішими або світлішими, ніж були, коли кошеня вперше розплющило очі.

Однотонні білі кішки з блакитними очима часто глухі на одне або обидва вуха. Це пов’язано з тим, що ген, який відповідає за білий колір вовни та блакитну пігментацію очей, також пов’язаний з глухотою, яка зустрічається приблизно у 65-80 % повністю білих кішок із двома блакитними очима.

Близько 40% повністю білих кішок з одним блакитним оком глухі. Блакитні очі у білих кішок асоціюються лише з глухотою, а не зі сліпотою. Блакитноокі коти сіамської породи не мають генетичної схильності до глухоти. Звісно, це впливає на тривалість життя. Якщо ця тема вам цікава, можна також дізнатися, скільки живуть шотландські коти.

У деяких порід кішок завжди блакитні очі, чи то блідо-блакитні, яскраво-блакитні або темно-сині. Давайте познайомимося з 7 породами блакитнооких кішок.

1. Балійська (балінезійська) кішка

Балінезійці — це, по суті, довгошерсті сіамські кішки. Ніхто точно не знає, але порода, мабуть, виникла як спонтанна генетична мутація, внаслідок якої з’явилися сіамці з довгою шерстю. За винятком довжини вовни, балінезійці багато в чому схожі на сіамські, хоча порода менш екстремальна за статурою і не така голосна вокально, як сіамці.

Одношарова вовна не має підшерстя, тому вона шовковиста і щільно прилягає до тіла. Балінезійці бувають класичного сіамського забарвлення: тюленього, шоколадного, блакитного та бузкового; все з глибокими, яскравими блакитними очима.

2. Бірманська кішка

Хоча історія розвитку бірманської породи переважно невідома, ця плюшева порода з чотирма білими лапами підкорила безліч сердець. У бірманської кішки завжди глибокі або яскраво-блакитні очі, і вона буває різних забарвлень, включаючи відтінки шоколадного, блакитного, бузкового, кремового та червоного.

Шовковиста шерсть від середньої до довгої, з важким ворсом на шиї та повним хвостом. Незважаючи на розкішний зовнішній вигляд хутра, за бірманськими кішками нескладно доглядати, так як шерсть не комкується так сильно, як у деяких інших довгошерстих порід.

3. Колорпойнт короткошерстий

Короткошерстий колорпойнт — це, по суті, сіамська кішка з більш пойнтовими забарвленнями та візерунками, ніж у сіамських, включаючи блакитний, блакитно-кремовий, шоколадний, шоколадно-черепаховий, кремовий, ліловий, лілово-кремовий та червоний. Очі завжди блакитні. Короткошерстний колорпойнт був створений, коли деякі американські заводчики почали експериментувати із забарвленням сіамської породи у 1940-х та 1950-х роках.

Схрещування між рудою смугастою американською короткошерстою та сил-пойнтовою сіамською породою стало початком породи, яка виглядала як сіамська, але з більш пойнтовими забарвленнями.

Асоціація любителів кішок розглядає короткошерстих колорпойнтів як окрему породу, але Міжнародна асоціація кішок включає нетрадиційні сіамські забарвлення до стандарту породи сіамської групи.

4. Гімалайський

Гімалайська кішка — перська кішка з гострою вовною, як у сіамській. Порода була створена в 1950-х роках, коли заводчики хотіли отримати кішку з пухнастою шерстю перської, але з сіамськими мітками. Пойнтові забарвлення та візерунки, що зустрічаються у гімалайців, включають червоний, кремовий, силовий, блакитний, шоколадний, бузковий, черепаховий, блакитно-кремовий, біколор-пойнт, триколор-пойнт, смугастий і димчастий пойнт.

Очі гімалайських кішок завжди блакитні, перевага віддається глибшому синьому кольору. TICA визнає гімалайську породу окремою породою, але CFA включає гімалайський зразок як частину стандарту перської породи.

5. Яванська кішка

Яванці – це колірний поділ у рамках балійського стандарту породи. Як і балінезійці, яванці в основному є довгошерстими сіамськими кішками, але там, де балінезійці бувають тільки стандартних забарвлень сіамських пойнтів: тюленьих, шоколадних, блакитних і бузкових, яванці бувають різних забарвлень, включаючи рудий пійтри, кремовий, черепах; все з глибокими, яскравими блакитними очима.

Подібно до балійців і сіамців, яванці довгі, гнучкі, сильні і мускулисті, з лагідним і енергійним характером.

6. Кішки сіамської породи

Сіамська кішка — це оригінальна порода блакитнооких кішок, і причина, через яку багато інших пород кішок мають загострене забарвлення і пов’язані з ним блакитні очі. Сіамська кішка, ймовірно, виникла в Сіамі (сучасний Таїланд) і є однією із найстаріших порід кішок. Стародавній манускрипт під назвою «Книга віршів про кішок», що датується 1350 роком, містить зображення кішок, дуже схожих на сіамських.

Гомонкі сіамці довгі і трубчасті, з короткою гладкою вовною. У CFA стандарт породи включені тільки традиційні сіамські забарвлення (тюлень, шоколадний, блакитний і ліловий), але стандарт породи TICA також включає циннамон, палевий, червоний і кремовий пойнти, з білим, сріблястим/димчастим і черепахові пойнти.

7. Тайська кішка

Тайська кішка дуже схожа на сіамську, хоча її тип статури менш екстремальний.Також відома як «сіамська кішка старого стилю» або «сіамська яблучна голова», тайська кішка дуже схожа на сіамських кішок, які існували наприкінці 19-го та на початку 20-го століть до того, як тенденції розведення змінили зовнішній вигляд, і зовні схожа на натуральну пойнтову кішку.

Як і у сіамців, у тайців коротка гостра вовна та блакитні очі. Тайська кішка визнана TICA, але не CFA.