Скільки живуть шотландські висловухі кішки

Тривалість життя шотландських висловухих кішок залежить від трьох умов: уродженої генетики, утримання та харчування. Звісно, велику роль відіграє хороша спадковість від батьківської британської породи. Але недобросовісне розведення чи недотримання умов утримання можуть значно скоротити життя шотландської кішки. Скільки живуть шотландські висловухі кішки та що впливає на тривалість життя читайте у цій статті.

Шотландські висловухі кішки - фото

Скільки часу мешкають шотландські висловухі кішки в домашніх умовах?

У кожної породи є свій біологічний годинник, який відмірює час наближення старості. Цікаво, що цей критерій досі не розшифрований вченими-генетиками та тривалість життя шотландських висловухих кішок визначається лише практичними спостереженнями.

Фахівці та професійні заводчики кішок оперують 15-річною стрижкою. За цей час шотландець проходить повний цикл розвитку – від народження та дорослішання до старості.

Фелінологи порівняли тривалість життя шотландської кішки із представниками інших порід. Для цього було проведено паралелі з показниками тварин, які брали участь у селекції скоттиш-фолдів.

 • Британські короткошерсті та довгошерсті кішки. Це прямі предки шотландців, виділені окрему племінну групу через генетичної мутації вух. Тривалість життя британців сягає 20 років.
 • Американська короткошерста порода. За однією з версій, британські кішки потрапили на острови з римськими завойовниками на початку минулого тисячоліття або завезені пізніше хрестоносцями. Тож короткошерсті «американці» теж вплинули на тривалість життя шотландських кішок. Середня тривалість життя цих кішок становить 15 років.

Наявність захворювань опорно-рухового апарату залежить від того, скільки років проживе шотландська кішка. Висловухі вихованці схильні до цієї патології через ген, що деформує вушний хрящ. Тому вважається, що прямовухі шотландські кішки живуть довше.

За відсутності генетичних аномалій прямоухі та висловухі шотландці розвиваються однаково і практично завжди доживають до поважного віку.

Чинники, що впливають на здоров’я та тривалість життя

Тривалість життя шотландських висловухих кішок безпосередньо пов’язана з умовами їхнього утримання. Тут особливо важливими є три складові: відсутність стресу, якісне годування та своєчасні ветеринарні процедури.

Зоопсихологи помітили, що висловухі шотландці при тісному контакті з дітьми побоюються за збереження крихкої вушної раковини. Особливо, якщо ви вже познайомилися з хворобливими відчуттями під час ігор та погладжувань по голові. У таких ситуаціях шотландці вважають за краще ховатися і не брати участь у загальних розвагах, що не властиво кішкам цієї породи.

Як продовжити життя шотландською висловухою

Рекомендації ветеринарів та фелінологів допоможуть значно збільшити тривалість життя шотландською висловухою. Вони стосуються:

 • профілактики захворювань;
 • правильне годування;
 • гігієнічні процедури;регулярні фізичні навантаження та ін.

Регулярна та своєчасна профілактика захворювань вислоухої кішки

Запорукою довголіття шотландської кішки є вчасна вакцинація. Перші ветеринарні процедури кошенята проходять у заводчиків. До 3 місяців малюка необхідно вакцинувати та обробити від зовнішніх та внутрішніх паразитів. Надалі комплексну вакцинацію та профілактику сказу проводять 1 раз на рік.

Не менш важливою є регулярна протипаразитарна обробка. Проводиться 1 раз на місяць при бліхах та 1 раз на 5-6 місяців при гельмінтозах.

Правильне годування шотландської кішки

З раціоном тваринного проблем зазвичай не виникає – висловухі шотландські кішки не дуже вибагливі в їжі. Єдине, що може вплинути на тривалість життя, – це недотримання балансу поживних речовин в організмі вихованця.

Розглянуто три підходи до складання котячого раціону:

 1. Натуральна їжа, коли господар самостійно розраховує вагу корму та розмір денної порції.
 2. Готовий корм дають кішці відповідно до рекомендацій виробника.
 3. Змішаний метод, при якому поєднуються обидва види харчування.

Раціон шотландської кішки обов’язково змінюється в залежності від її віку:

 1. У дитинстві вихованця краще годувати натуральними продуктами. Хазяїн стежить за розвитком тварини і може вчасно скоригувати як розмір порції, так і її корисний зміст.
 2. Після досягнення статевої зрілості кішки зазвичай переходять на сухий корм. Навіть у разі загострення будь-якого захворювання ви завжди зможете підібрати преміальний склад з відповідним набором вітамінів та мінералів.
 3. У літньому віці скоттиш-фолд віддає перевагу змішаному типу годівлі. У цей період часто виникають проблеми із зубами – тварина повністю відмовляється від гранульованих складів, навіть якщо вони злегка розмокнуть..

Виховання та рухова активність висловухого шотландця

Помічено, що поріг 15-20 років підвищується залежно від навантажень, які кошеня отримує у дитинстві. Чим багатша програма раннього віку, тим довше пасивний період настання котячої старості і нижче ризик захворювань.

Наступний момент стосується виховання та дресирування – шотландські висловухі кішки відрізняються високим рівнем навчання та легко адаптуються до різних завдань.

Найкраще дресирувати вихованця через гру, в якій він знаходиться у безпосередньому контакті з людиною.

Чинники стресу у кішок

Можна сказати, що всі попередні пункти тією чи іншою мірою торкаються цього питання. За типом організації нервової системи шотландці найбільш близькі до групи сангвініків. Вони лагідні, добродушні, у природній обстановці позбавлені ознак агресії та люблять перебувати у колективі.

Відхилення від цієї норми може вивести їх із рівноваги та спричинити стрес. В іншому ж господарям достатньо приділити час та увагу своїм вихованцям, щоби фактор стресу назавжди відійшов на другий план.

Стерилізація шотландських кішок

Підлога тварини не впливає на тривалість її життя. А ось стерилізовані висловухі та шотландські кішки живуть довше через відсутність захворювань органів статевої системи.

Однак після операції в організмі тварини відбуваються гормональні зміни, що спричиняють підвищення апетиту. Тому тривалість життя кастрованих шотландських висловухих кішок може скорочуватися через зайву вагу, що збільшує ризик захворювань нирок та серця. Але якщо господар суворо стежить за харчуванням, а кішка веде активний спосіб життя, то проблем зі здоров’ям у вихованця не буде.

Шотландські висловухі кішки ще не стали масовою породою. Їхнє розведення пов’язане з генетичними проблемами, які до кінця не вивчені. Ця порода досі не визнана деякими фелінологічними організаціями, що також перешкоджає поширенню висловухих шотландців.

Але добродушний характер, нормальні показники здоров’я та незвичайна зовнішність поступово ламають усталену недовіру. Можливість мати поруч із забавного вихованця протягом півтора десятка років виявляється сильнішим за інші страхи і ризики, а знаючи, скільки живуть шотландські висловухі кішки і як продовжити їхнє життя, залишається лише насолоджуватися компанією улюбленого вихованця.