Що робити якщо телефон впав у воду з незнімним акумулятором

З наближенням сезону дощів першочерговим завданням є тримати ваші дорогі гаджети подалі від води. Ви б витратили трохи більше, щоб отримати водонепроникний чохол або поліетиленовий пакет для вашого телефону, якщо б не знали, що робити, якщо телефон впав у воду з незнімним акумулятором.

Зрозуміло, заздалегідь захистити його від води – це найкраще, що можна зробити. Однак під час сильної зливи є ймовірність, що ваш телефон може зазнати впливу дощової води. З іншого боку, є ймовірність, що ви випадково впустите телефон у калюжу або щось подібне додому.

Що б ви зробили, якби у ваш телефон потрапила вода? Якщо у вас страховка, ви можете замінити його. Телефони на гарантії відбраковуються сервісним центром через пошкодження водою. У будь-якому випадку ви повністю втратите свої дані, оскільки вони не займатимуться відновленням даних.

Ось кілька порад, використовуючи які ви можете спробувати врятувати свій телефон.

  • Коли ви впустили телефон або інший гаджет у воду, перше, що ви повинні зробити, це негайно вийняти телефон з води, відкрити задню панель і витягти з нього акумулятор, SIM-картку та картку пам’яті. 
  • Якщо у вашому телефоні незнімний акумулятор, негайно вимкніть телефон, відкрийте всі наявні порти і злийте всю воду, яка могла потрапити всередину. Якщо залишити телефон увімкненим протягом тривалого часу після контакту з водою, це може призвести до незворотного пошкодження внутрішньої схеми через коротке замикання.
  • Протріть весь телефон сухим рушником або бавовняною тканиною. Переконайтеся, що ви витягуєте стільки ж води, скільки було всередині телефону, де б вона не була – всередині або зовні.

Потрясіть телефон кілька разів, щоб видалити воду, яка могла осісти всередині та в кутах. Трясіть стільки разів, скільки зможете. Якщо у вас є викрутка, ви можете спробувати відкрити панелі, наскільки це можливо. Це підвищить ваші шанси на пожвавлення телефону. Якщо ви технар, ви також можете розібрати весь телефон – дисплей, материнську плату та інші компоненти, щоб підвищити шанси.  Ще раз протріть сухим рушником.

Якщо у вас є потужна вакуумна груша (балон зі стисненим повітрям або пилосос), бажано з насадкою, спробуйте видути можливі краплі води зсередини телефону. Будьте обережні, оскільки вода може проникнути глибше всередину телефону, якщо у вашому телефоні незнімний акумулятор. Ви також можете пропустити цей крок.

Отже,ви зробили практично всі кроки, щоб спробувати оживити промоклий телефон або гаджет. Тепер варто використати рис, проте це триватиме багато часу. Коли телефон зануриться в цю крупу, ми радимо залишити його в контейнері хоча б на кілька днів, а найкраще на тиждень. Це гарантує, що волога повністю вбереться в рис.

  • Якщо ви технар, вам слід спробувати цей метод, який добре спрацював зі мною, коли я мало не втратив свій телефон через пошкодження водою.

Я повністю відкрив телефон — розібрав усі компоненти, зокрема материнську плату, дисплей, динаміки та все, що можна було розібрати. Потім я взяв лоток, наповнив його ізопропіловим спиртом і завантажив акумулятор, материнську плату та всі компоненти телефону (крім дисплея) на кілька хвилин у рідину. Потім я видалив компоненти та залишив їх сохнути на кілька годин. Зібравши телефон назад, мені вдалося повністю пожвавити телефон.

Якщо у вас є якісь інші методи порятунку мокрого телефону або у вас є своя версія того, що робити, якщо телефон впав у воду з незнімним акумулятором, чому б вам не поділитися нею з нами в коментарях нижче?