Як видавлювати чорні крапки на носі і чи варто

Багато людей стикаються з різними проблемами зі шкірою, у тому числі з чорними крапками. Вугри завдають безліч незручностей, адже вони з’являються знову навіть після їх усунення. Тому важливо, щоб ви зрозуміли, як позбутися вугрів на носі і знали, чи варто вичавлювати чорні крапки.

Що таке чорні цятки на носі?

Щоб знайти ідеальне вирішення проблем із чорними точками, спочатку потрібно зрозуміти, що таке вугрі на носі. Вони з’являються, коли відбувається постійне лущення шкіри та закупорка пір. Це також пов’язано з виділенням олії, відомої як «шкірне сало», яке поєднується з мертвими клітинами шкіри.

Процес утворення вугрів є частиною природного відлущування шкіри. Однак коли поверхня шкіри брудна, забруднюючі речовини накопичуються в порах. Темні пори, також відомі як «чорні крапки», складаються здебільшого зі шкірного сала, відмерлих клітин шкіри, бруду та бактерій. Крім того, ці пори спочатку прозорі та жирні та чорніють лише при тривалому впливі повітря.

Що викликає чорні цятки на носі?

Однозначної відповіді питання, що викликає появу вугрів на носі, немає, оскільки це може бути викликано багатьма чинниками. Це може включати фактори навколишнього середовища, такі як тепло та вологість. Основними факторами, що викликають появу чорних крапок на носі, є:

Закупорка пор шкіри носа

Найчастіше чорні крапки з’являються на носі. Це пов’язано з тим, що пори шкіри навколо носа закупорюються. Ніс — область, яку найбільше нехтують, коли йдеться про чищення та відлущування. У цій галузі також є сальні залози, які призводять до збільшення секреції олії та викликають змішування бактерій та бруду з утворенням вугрів.

Наскільки поширеним є цей стан?

Утворення чорних точок дуже поширене. Вугри на носі найчастіше зустрічаються у підлітків і приблизно у 10-20% дорослих.

Як позбутися чорних крапок на носі?

Якщо вам цікаво, як позбутися вугрів на носі, ось кілька порад щодо видалення вугрів на носі.

1. Очищення обличчя

Очищення обличчя не менше двох разів на день — один із найпростіших і найефективніших способів позбутися чорних крапок. За допомогою цієї базової процедури догляду за шкірою вам не потрібно замислюватися про те, як запобігти появі вугрів на носі. Очищення допомагає запобігти накопиченню олії та бруду, які викликають утворення вугрів. Незважаючи на те, що кожен тип шкіри відрізняється, було б краще очищати обличчя принаймні двічі на день, незалежно від того, суха у вас шкіра або жирна.

2. Використання зубної пасти

Якщо ви хочете позбавитися вугрів на носі, ви можете використовувати зубну пасту. Він містить триклозан, який вбиває бактерії та висушує інфіковані пори. Змішайте половину столової ложки зубної пасти з 1 частиною солі, потім візьміть цю суміш і втирайте її в ніс. Залишіть на 15-20 хвилин, перш ніж видаляти вугри.

3. Використання глиняних чи вугільних масок

Маски з глини або деревного вугілля можуть допомогти очистити, пом’якшити і вивести токсини зі шкіри, тим самим очистивши закупорені пори і позбувшись вугрів.

4. Смужки для очищення пор

Смужки, що очищають, також допомагають позбутися чорних крапок, оскільки вони звужують пори на носі і видаляють чорні крапки.

5. Відлущування шкіри

Невеликий пілінг шкіри може допомогти вам позбутися вугрів і отримати рівний тон. Вибирайте хімічні відлущувальні засоби, оскільки вони можуть проникнути глибше у вашу шкіру і позбутися вугрів, не пошкоджуючи шкіру, тоді як тертя, викликане фізичними відлущувальними засобами, може пошкодити вашу шкіру.

Як запобігти появі вугрів на носі?

Використання відлущувальних засобів, що очищають пори шкіри, може допомогти запобігти появі вугрів на носі. Ви також можете позбутися вугрів, використовуючи продукти з ретиноїдами або саліциловою кислотою. Вони допомагають позбутися забруднювачів шкіри і запобігають утворенню вугрів.

Яких методів варто уникати

Хоча дуже важливо знати, як позбутися вугрів на носі, також важливо знати, яких методів лікування слід уникати.

1. Використання перекису бензоїлу

Бензоїлпероксид – популярний безрецептурний засіб від прищів. Однак це може викликати сильний свербіж, печіння, поколювання, почервоніння, набряк або лущення шкіри. Крім того, ви повинні розуміти, що утворення вугрів не є запальним типом акне, тому використання бензоїлпероксиду може зовсім не допомогти.

2. Видавлювання

Ручне витискання — це процес, що включає видалення прищів за допомогою прямого тиску за допомогою пальців рук. Коли ви видавлюєте вугри за допомогою процесу екстракції, фолікул може розірватися і запалитися. Це може призвести до того, що ваші вугри перетворяться на більш серйозне захворювання шкіри. Для цього потрібно відвідати дерматолога.

Чи можна вичавлювати чорні крапки?

Є можливість, що ви відчуєте спокусу видавити вугри на носі. Однак це може спричинити такі проблеми:

1. Роздратування шкіри

Якщо стиснути чорну точку, вона може проштовхнутися глибше в шкіру, викликаючи біль і подразнення.

2. Бактерії або надмірне введення олії

Здавлювання чорних крапок може призвести до потрапляння бактерій та олії в отвір чорних крапок.

3. Збільшення запалення та рубцювання

Оскільки ваша шкіра чутлива, а нігті набагато міцніші, видавлювання вугра може викликати подразнення шкіри та завдати їй серйозної шкоди. Пори, з яких вичавлюється вугор, можуть запалюватися і утворювати шрам.

Підбиття підсумків

Чорні точки можуть дратувати, але їх легко позбутися. Щодня відлущуйте та очищайте шкіру, щоб ваші пори залишалися чистими. Уникайте перекису бензоїлу та видавлювання в домашніх умовах, щоб позбутися вугрів. Не видавлюйте вугри, оскільки це може призвести до утворення рубців. Використовуйте домашні засоби, такі як кокосове масло та цукровий скраб, скраб з вівсянки або лимонний сік з корицею, щоб позбавитися чорних крапок.