Як брекети змінюють обличчя

Брекети можуть змінити форму вашого обличчя через основні ортодонтичні проблеми, при яких вони використовуються, таких як неправильний прикус, а також викривлення верхнього та нижнього зубного ряду.

Брекети та структура обличчя

У процесі виправлення неправильного прикусу брекети можуть чинити тиск на структури ротової порожнини, що з часом призводить до невеликих або помірних змін у структурі обличчя.

Наприклад, якщо у вас нижня щелепа видається вперед передніх зубів, то нижні зуби знаходяться перед верхніми. Після того, як брекети виправлять цей дисбаланс, ви помітите, що ваша нижня щелепа правильно вирівняна з рештою обличчя. Люди, яким поставили брекети при неправильному прикусі, зазначають, що структура їхньої особи після брекетів виглядає і відчувається природніше.

Неправильний прикус функціонально протилежний прикусу в тому сенсі, що верхня щелепа виступає попереду нижньої щелепи, що надає щокам запалого вигляду. Як і у випадку з нижнім прикусом, брекети не лише допомагають змінити форму щелепи, щоб вона більше відповідала нижній щелепі, але також допомагають створити більш симетричний баланс обличчя. Неправильний прикус може послабити підборіддя та лінію щелепи, а оскільки брекети допомагають дугам правильно стулятися, вони також зміцнюють підборіддя та щелепу.

Відкритий прикус – це ситуація, коли зуби не можуть стулятися, коли рот закритий. Брекети можуть легко виправити відкритий прикус, стягуючи зуби разом, щоб вони були вирівняні по вертикалі. Це означає, що ваш рот може закритися правильно і повністю (наприклад, коли ви хочете посміхнутися), чого він не може зробити, якщо відкритий прикус не лікувати.

Періодонтальна зв’язка

Брекети змінюють форму вашого обличчя в залежності від того, як ваше обличчя реагує на роботу брекетів. Вони працюють, чинячи тиск на періодонтальну зв’язку, яка є структурою волокнистої сполучної тканини, яка прикріплює ваші зуби до відповідних навколишніх кісток.

Те, що ми називаємо брекетами, насправді складається з дроту, дужок та стрічок. Оскільки вони чинять постійний (але легкий) тиск на ваші зуби, ваше тіло реагує, виробляючи клітини, які або ростуть або руйнують кістки, прикріплені до зубів, залежно від орієнтації брекетів, щоб штовхати або тягнути зуби в потрібному напрямку.

З виробництвом цих клітин кістки вашого обличчя поступово реконструюються, що змінює форму обличчя.

Ваш ортодонт уважно стежитиме за рівнем тиску, який брекети надають на ваші зуби, і коригуватиме його.

Ціль полягає в тому, щоб виправити будь-які стоматологічні проблеми, для лікування яких були встановлені брекети, а також переконатися, що будь-які зміни в структурі вашої особи в кінцевому підсумку принесуть користь. Такі зміни рівнів тиску, що чиниться брекетами, можуть включати додавання або видалення бандажів або заміну дуг у брекетах.

Як би не вчинив ваш ортодонт, тиск на періодонтальні зв’язки під час лікування впливає на розвиток вашої щелепи. Це, своєю чергою, змінить симетрію вашого обличчя. Ці зміни часто беруться до уваги, коли ваш ортодонт складає план вашого лікування, оскільки він знатиме, що все, що відбувається з брекетами на ваших зубах, також вплине на вашу загальну структуру обличчя.

Вік, брекети та зміна форми обличчя

Одним із факторів, що визначають, наскільки брекети змінять форму вашої особи,є ваш вік. У разі дітей і підлітків, що ростуть, зуби, ясна, щелепні кістки, підборіддя і зубні м’язи більш гнучкі і можуть змінюватися через те, наскільки тіло в цілому росте і розвивається в цьому віці.

Чим молодший пацієнт, тим більше брекети вплинуть на зміну форми обличчя. Ось чому ортодонтичне лікування зазвичай рекомендується дітям та підліткам.

У пацієнтів похилого віку брекети, як і раніше, переміщатимуть зуби в бажане положення, але загальний процес буде повільнішим, і будь-які зміни форми обличчя будуть не такими помітними. Проте, деякі пацієнти похилого віку можуть помітити, що з новим вирівнюванням щелепи, викликаним брекетами, шкіра під підборіддям виглядає більш пружною. Це, у свою чергу, може пом’якшити появу зморшок і надати обличчю молодшого вигляду.

Елайнери не викликають таких виражених чи помітних змін, як ортодонтичні брекети, насамперед тому, щопрозорі елайнери призначені для виправлення лише легких та помірних проблем із прикусом. Якщо ваш ортодонт прописує елайнери, ви можете помітити невелику зміну форми вашого рота, особливо якщо ваші губи були висунуті назовні через випирання зубів.

Але загалом будь-які зміни форми особи, викликані елайнерами, будуть незначними.