Що довше тримається — парфумована або туалетна вода

Різниця між туалетною водою та парфумами пов’язана з концентрацією аромату (яка може бути комбінацією ароматичних олій та спирту) у формулі. Концентрація грає велику роль тому, як довго продукт протримається, і навіть коли його слід наносити. У туалетній воді концентрація олій менша, а в парфумерній — більше. У цій статті ми розглянемо, чому і як це працює, і зможемо дійти невтішного висновку, що довше тримається — парфумована чи туалетна вода.

Туалетна вода (EDT)

Як ми згадували вище, туалетна вода має нижчу концентрацію, ніж парфумована вода, що означає низький відсоток ароматичних олій приблизно від 5 до 15 відсотків. Вона також містить більше спирту, і в результаті аромат швидше випаровується зі шкіри.

Що щодо парфумованої води (EPT)?

Парфумерна вода має більш високу концентрацію, що означає, що в ній високий відсоток ароматичних олій і менший за алкоголь (що може бути плюсом для людей з чутливою шкірою). Вона може складатися приблизно з 20-40 відсотків ароматичного масла, що означає, що вона залишить сильніший аромат (тому краще використовувати менше, ніж EDT).

Чи можуть туалетна та парфумована вода пахнути однаково?

Незалежно від продукту, більшість ароматів є сумішшю ефірних масел, добавок, екстрактів тварин і синтетичних ароматизаторів. Тип ефірної олії або хімічної речовини, яка включена (а також кількість), дає інший результат. Крім того, склад аромату (верхня частина, наприклад, лимон, апельсин або м’ята; середина/серце, наприклад, кориця, чайне дерево або троянда; і база/низ, як правило, більш багаті ноти, такі як кедр, ваніль або сандалове дерево) відіграє життєво важливу роль у тому, наскільки EDP або EDT схожі один на одного.

Як довго тримаються парфуми та туалетна вода?

Парфумована вода тримається довше, ніж туалетна вода. Туалетна вода може триматися від трьох до п’яти годин, тоді як парфуми — п’ять-вісім годин. Що стосується терміну придатності, EDP може зберігатися п’ять років довше, ніж EDT. (Порада щодо збереження — спробуйте зберігати продукт у прохолодному темному місці.)

Як продовжити дію аромату?

Ми рекомендуємо наносити трохи вранці, потім носити його з собою і наносити ще раз пізніше протягом дня, якщо ви більше не відчуваєте аромату (замість того, щоб наносити занадто багато під час першого розпилення). Ще одна порада: нанесіть трохи вазеліну або зволожуючого крему на ділянки, на які ви розпилюватимете його, — це допоможе затримати запах на шкірі.

Коли слід застосовувати EDP, а коли EDT?

Оскільки туалетна вода — це легший аромат, рекомендується зробити його своїм повсякденним ароматом і частіше використовувати у теплу пору року. Парфум може мати інтенсивний запах і високу концентрацію, його слід використовувати увечері або в холодну погоду.

Отже, що ж краще – парфумована чи туалетна вода?

Чесно кажучи, це дійсно залежить від вас, чому з них ви надаєте перевагу. Вони обидві мають унікальні плюси та мінуси. Якщо ви шукаєте доступний повсякденний варіант, туалетна вода – ваш найкращий вибір. Але якщо ви хочете щось, що може триматися довше, або у вас чутлива шкіра, парфум, ймовірно, вам підійде більше.