Вибір дитячої постільної білизни

Слід подбати про облаштування ліжка так, щоб дитина завжди спокійно та солодко спала. Подушки, матраци, ковдри та простирадла мають бути зручними, гіпоалергенними, вологонепроникними та привабливими.

Властивості матеріалів для дитячої постільної білизни

Нині постільна білизна для дітей виготовляється з різних матеріалів, що мають бути з певними характеристиками, а саме:

 • Високої якості, тобто тканина не має зношуватися швидко та не електризуватися.
 • Матеріал не повинен викликати алергічних реакцій у дітей.
 • Легкість догляду. Зрозуміло, що дитяча білизна відноситься до тієї категорії, яка преться найчастіше і найінтенсивніше, тому тканини повинні витримувати регулярне прання і не погіршувати зовнішній вигляд. Тож, матеріал не має линяти або ж втрачати свій колір.

Різновиди тканин

Сучасні виробники пропонують дитячу постільну білизну з різноманітних тканин. Тож, є основні види матеріалів, з якого і виготовляють такі вироби, такі як:

 1. Ситець – цей матеріал являє собою тонку бавовняну тканину. Підходить для використання в теплому кліматі. Але є недолік, що він швидко зношується при частому пранні.
 2. Бавовна – це найпопулярніший та затребуваний матеріал, який не проводить електрику, не липне до тіла та не ковзає. Вона комфортна у використанні будь-коли, хоч і цілий рік.
 3. Сатин – це поширений бавовняний матеріал, виготовлений за особливою технікою плетіння. Завдяки особливій техніці, сатинові тканини міцні, відмінно зберігають зовнішній вигляд і майже не псуються після багаторазового прання. Також ця тканина дуже приємна на дотик.
 4. Бязь – це щільна бавовняна тканина, ідеально підходить для постійного використання з дуже високою частотою прання.
 5. Льон – цей екологічно чистий матеріал, він прохолодний взимку і не нагрівається сильно влітку. Тому лляні тканини підходять для використання у всі сезони. При виготовленні постільної білизни для дітей єдиним недоліком є те, що він мнеться.

Що потрібно враховувати при виборі постільної білизни для дітей?

Усі батьки хочуть, щоб дитина відчувала себе комфортно, тому є деякі нюанси, які слід враховувати при виборі дитячої постільної білизни:

 • Матеріал. Це пов’язано з тим, що дійсно якісні тканини не линяють, добре вбирають вологу та пропускають повітря.
 • Розмір. Необхідно звернути увагу на розмір ліжка, бо, наприклад, є комплекти полуторні та спеціальні комплекти для дитячих ліжечок.
 • Дизайн. Головне, щоб постільна білизна відповідала вподобанням дитини, а ще можна, щоб гармоніював з інтер’єром кімнати.