Чим удобрити полуницю навесні

Знання того, чим і коли удобрювати полуницю, дозволить збільшити її врожай у наступному році. Полуниця може бути ягодою для не постійного вирощування, а періодичного, з високими вимогами до вологості та рівня сонячного світла. Будь-хто, хто колись пробував вирощувати полуницю, знає, що надто спекотне чи надто дощове літо може поставити під загрозу врожай. На щастя, більшість із нас, що живуть у зонах з помірним кліматом, зможуть насолоджуватися полуницею більшу частину часу, навіть коли погода трохи ненадійна.

Однак, вивчаючи,як вирощувати полуницю, також важливо не забувати удобрювати її. Робіть це в потрібну пору року і з якісним добривом, і у вас буде набагато більше шансів насолодитися неймовірним урожаєм солодкої ягоди на початку літа.

Коли удобрювати полуницю, щоб отримати найкращі результати

Найкраща пора року для удобрення полуниці – рання весна та пізня осінь.

Навесні ґрунт ще прохолодний і створить хороші умови для засвоєння добрива корінням рослини. Пізньої осені рослини вступають у період зимового спокою та поглинають будь-які поживні речовини, які вносяться у цей період. Внесення добрив у цей час гарантує, що ваші рослини матимуть від них максимальну користь. 

Вам не потрібно турбуватися про різні сорти, тому що всі рослини полуниці впадають у сплячку, коли стає холодно. Все, що вам дійсно потрібно відслідковувати, — це удобрювати полуницю в якийсь момент, перш ніж вона розпочне свій наступний життєвий цикл. Отже, удобрюйте або після того, як вони закінчили плодоношення, або після холодного сезону, перш ніж вони почали цвісти.

Підготовка полуниці до зими також може бути ефективним для отримання здорового врожаю фруктів у наступному році.

Як удобрювати полуницю?

  1. Внесіть збалансоване добриво у ґрунт навколо кущів полуниці до того, як навесні почнеться нове зростання. Використовуйте добрива з правильним співвідношенням (азот, фосфор та калій).
  2. Полийте добрива в землю, щоб не спалити коріння рослин.
  3. Повторіть цей процес ще раз після того, як полуниця відцвіте та відплодоносить.
  4. При удобренні рослин уникайте попадання засобу на листя, оскільки вони також можуть обпектися. Будьте обережні, щоб не передобрити рослини полуниці, оскільки це може призвести до непродуктивної та нездорової рослини.

Яке добриво краще для полуниці?

Добриво для полуниці має бути ретельно підібране з правильним співвідношенням складових. Це азот для листя, фосфор для розвитку коріння та калій для плодоношення. Ваші рослини будуть давати більше плодів і будуть більш стійкими до хвороб, якщо їх постійно підгодовувати відповідною комбінацією.

Уникайте використання добрив із великим вмістом азоту, оскільки це може сприяти зростанню листя за рахунок утворення плодів. Найбільш ефективним буде добриво з високим вмістом калію. Ви також можете використовувати органічні добрива, такі як компост або гній.