Як зробити гарне фото вдома на телефон

Нам усім потрібні хороші фотографії, щоб додати їх до своєї галереї в Instagram, свій блог, або повісити на стіну. Ось кілька порад, як зробити гарне фото вдома на телефон себе чи предметів домашнього інтер’єру без спеціального інвентарю та професійної апаратури.

1. Шукайте незвичайні деталі у звичайному просторі

Наша перша порада про те, як робити хороші фотографії в домашніх умовах, стосується проблеми, з якою багато людей стикаються вдома, оскільки вважають, що їм нема чого фотографувати.

Насправді можна знайти незвичайне у звичайному, спостерігаючи за предметами глибше, зазирнувши в найпотаємніші щілини.

Дайте простору дрібним деталям, подивіться, як змінюється світло протягом дня, спробуйте сфотографувати те, на що ми любимо дивитися в реальному житті. У кімнаті не буде однакового освітлення і, отже, такого ж «фотогенічного пафосу» протягом усього дня.

Навчіться розуміти, які ракурси найцікавіші (і спробуйте фотографувати себе, використовуючи ці ракурси як налаштування), і дивіться, у які періоди дня вони проявляють себе найкраще.

І ще один секрет, щоб зробити хороші фотографії вдома, зверніть увагу на деталі, які вам здаються красивими, цікавими, які на вашу думку розповідають історію. Найкраще, якщо це буде ваша історія.

2. Використовуйте природне освітлення

Незважаючи на те, що світильники стали звичайним предметом меблів, найкращий спосіб фотографувати всередині – з природним освітленням (особливо для тих, хто не є професійним фотографом). Так що вибирайте якнайбільше місць та куточків біля дверей та вікон та грайте з напрямком світла.

3. Використовуйте штатив

Для досягнення найкращих результатів під час фотографування ми рекомендуємо використовувати штатив. Це дозволить вам правильно розташувати телефон (доступні кріплення для смартфонів), скомпонувати знімок так, щоб на ньому було все, що ви хочете.

Використовуйте таймер і налаштуйте зйомку відразу кількох фотографій, що дозволить вам вибрати та зберегти найкращі з них. 

4. Знайте та користуйтеся деякими невеликими основними правилами фотографії

Не потрібно проходити просунуті курси фотографії, є кілька простих правил, які ви повинні пам’ятати під час зйомки. 

  • Правило третей: розділіть зображення на три частини і помістіть об’єкт у уявні лінії перетину, щоб отримати більш динамічне зображення, яке може бути дуже корисним у «статичному» середовищі, такому як будинок.
  • Лінія горизонту в композиції: розташуйте її трохи вище або нижче за середину кадру. Винятком є ​​зйомка віддзеркалення. У цьому випадку розташування лінії горизонту точно посередині кадру виправдане, оскільки створює симетричну композицію: основне зображення у верхній половині кадру, його віддзеркалення в нижній.
  • Побудова кадру: під час фотографування людей та тварин постарайтеся, щоб вони дивилися на вас. Під час зйомки руху залиште більше місця з боку кадру, куди рухається об’єкт зйомки. Це виглядає природніше і дає глядачеві відчуття руху та історії, відображеної в кадрі. Розташуйте максимальний відкритий простір у кадрі з того боку, куди дивиться об’єкт зйомки.
  • Напрямні лінії: при зйомці будівель та інших прямолінійних об’єктів формуйте зображення таким чином, щоб архітектурні елементи змушували погляд глядача рухатись по кадру. Такими напрямними лініями можуть бути основні об’єкти кадру, або вони можуть використовуватися для спрямування погляду глядача до конкретної області фотографії – важливу фокальну точку. Криві лінії також можуть створювати цікаві композиції. Вони покликані привертати увагу глядача до різних частин кадру. 

5. Будьте винахідливими

Там, де немає можливості очікувати від місця особливої ​​фотогенічності, з’являється ваша творчість.

Грайте з фокусом, переднім та заднім планами, з альтернативними кутами та точками, з якою ви робите фото, наприклад, це можуть бути фотографії згори або, навпаки, знизу.

Якщо у вас є порожні місця (порожні стіни або не дуже обставлені кути), знайте, що вони можуть стати справжніми творчими фотографіями. Насправді ви можете використовувати практично будь-що, це рослини, світло і лампи, фотогенічні предмети, такі як книги, музичні інструменти і т. д.

6. Фотогенічні предмети (реквізит ) є у вас вдома: які вони?

Коли ми говоримо про фотогенічні об’єкти, маються на увазі об’єкти, які, взяті окремо, розповідають історію чи момент. Серед них, безумовно, є книги (особливо старі книги), вінтажні предмети (кінокамери, друкарські машинки, старі лампи та телефони тощо), зрізані квіти, фужери. Такі речі, як кольорові стіни або класна дошка особливо добре підходять для цікавих знімків.

Тепер ви знаєте, як зробити гарне фото вдома на телефон, використовуючи підручні засоби та прості прийоми. Довіртеся своєму творчому початку і просто насолоджуйтесь процесом, і ви неодмінно досягнете успіху.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.