Що бачить дитина в 1 місяць

Через кілька місяців зір вашої дитини перетвориться з розпливчастого на яскраве, але коли новонароджені зможуть ясно бачити? Читайте далі нашу статтю, щоб краще зрозуміти зір вашої дитини, що розвивається.

Зміст:

Перші моргання дитини

Як тільки ваша дитина народжується, у неї включається зір і починається його візуальний розвиток. При народженні гострота зору вашої дитини становить 20/400, але до 3-5 років її зір, що швидко розвивається, досягне дорослого рівня 20/20. Зір стрімко розвивається — ось чому їхні перші місяці такі важливі.

Тиждень 1: Розмите зображення

Протягом першого тижня ваша дитина може бачити об’єкти лише на відстані 20-30 см від обличчя. Йдеться про відстань від їх обличчя до вашого під час годування. Немовлята зазвичай затримують погляд на кілька секунд.

Порада для батьків: щоб стимулювати сильний візуальний розвиток обох очей, спробуйте чергувати сторони під час годування. Таким чином, обоє очі візуально стимулюватимуться однаково. Не бійтеся підходити близько і особисто до своєї дитини, коли розмовляєте з нею чи корчите гримаси.

Тиждень 1: Все чорне та біле

Відразу після народження ваша дитина бачить лише у чорно-білому кольорі з відтінками сірого. Після місяців ваша дитина поступово почне розвивати свій колірний зір. Зазвичай це відбувається до чотирьох місяців.

Порада для батьків: батьки люблять оформляти дитячу в пастельних тонах. Насправді ці кольори не стимулюють зір вашої дитини природним чином. Чорний і білий разом із основними кольорами, такими як червоний, жовтий та синій, стимулюють набагато більше. Це стосується і дитячих іграшок.

Що бачить дитина в 1 місяць

Тиждень 2: Визнання

До двох тижнів ваша дитина може почати пізнавати обличчя своїх батьків, зосереджуючись на ньому протягом кількох секунд, поки ви посміхаєтеся і граєте з ним. Просто не забувайте залишатися в полі їхнього зору: воно, як і раніше, становить близько 20-30 см.

Тиждень 3: Зупинися та подивися

У цей момент ваша дитина може впізнати ваше обличчя, але вона все ще може бачити тільки те, що знаходиться на відстані 20-30 см перед нею. Хорошою новиною є те, що його концентрація уваги може збільшитись. Досі ваша дитина могла дивитися на ваше обличчя лише кілька секунд. Тепер вона може тримати погляд до 10 секунд.

Порада для батьків: навіть якщо це може здатися не так, очі вашої дитини змінюються дуже швидко. Продовжуйте стимулювати її зір, розмовляючи і корчачи забавні, усміхнені обличчя. Заохочуйте гру, кладучи перед нею іграшки із яскравим малюнком.

Тиждень 4: Туди і назад

Дитина може почати дивитися на предмети з обох боків від неї, коли вони рухаються вперед і назад, вона буде робити це, повертаючи всю голову. Ваш малюк не зможе дивитися з боку в бік, поки йому не виповниться два-чотири місяці.

Щомісячні контрольні точки

Важливо пам’ятати, що кожна дитина розвивається зі своєю швидкістю. Далі представлені загальні рекомендації, яким слідують педіатри та дитячі офтальмологи, щоб переконатися, що ваша дитина розвивається у нормальному темпі. Починаючи з цього моменту, лікарі шукають основні етапи у зорі вашої дитини, щоб переконатися, що її зоровий розвиток знаходиться на правильному шляху. Оскільки всі діти розвиваються по-різному, ви можете помітити, що деякі місяці та етапи збігаються.

Основні етапи зору в 1 місяць

  • Рухає очима та головою у бік джерел світла.
  • Відстежує об’єкти горизонтально середньої лінії (особливо обличчя).
  • Встановлює зоровий контакт та фокусується на батькові.

Порада батькам: у віці одного місяця очі дитини не дуже чутливі до світла. Не турбуйтеся про включення світла або його вимкнення, поки ваша дитина спить. Це не вплине на її спроможність спати.