Чим обробити виноград навесні

“Обприскування” виноградників служить для захисту рослин. Лози та плоди мають безліч природних ворогів, таких як бактерії і віруси, грибки, комахи, птахи і дикі тварини. Для боротьби з такими хворобами та шкідниками існують хімічні і біологічні (органічні) пестициди, які в основному використовуються в рідкому вигляді. При нанесенні розрізняють розпилення та обприскування: розпилення означає, що засіб захисту рослин застосовується в суміші з водою на винограднику; обприскування означає, що суміш засобу захисту рослин та води застосовується з використанням примусового повітряного потоку. Для розпилення потрібно приблизно на 50-70 відсотків менше води, ніж розпилення.

Наступні пояснення стосуються як застосування шприцом, так і до розпилення. Дуже важливо: це лише загальна інформація, яка не може існувати сама по собі. Перед використанням будь-якого засобу захисту рослин обов’язково прочитайте та дотримуйтесь маркування небезпеки (небезпечно для довкілля, шкідливо для здоров’я, токсично) та інструкції щодо застосування за будь-яких обставин!

Як діють засоби для обробки винограду

Засоби захисту рослин (пестициди) можна розділити на фунгіциди (які діють проти грибків і можуть містити серед іншого сірку і мідь), бактерицидний засіб (діють проти бактерій), інсектицид (діють проти комах) та гербіцид (діють проти бур’янів). Оскільки всі ці агенти вбивають життя (мікроорганізми, тварин та/або рослини) і впливають на екосистему виноградника, підхід має бути вкрай відповідальним. Необхідною умовою для цього є знання механізму дії та застосування засобів захисту рослин, а також належне обладнання та його експлуатація для розпилення. На додаток до правильного дозування засобу, необхідно також дотримуватись належного зберігання та утилізацію.

Ефективність захисту рослин залежить від низки чинників. До них відносяться погода, час доби, метод обприскування або розпилення (форсунка, тиск, тип повітродувки, розташування та налаштування), стадія розвитку виноградної лози (і відповідна густина листя), спосіб дії засобу, а також ризик зараження хворобами чи шкідниками (тиск зараження). Використовувана кількість та значення pH води, а також розмір крапель також визначають успіх.

Час та частота обробки винограду навесні

Вирішальним фактором для дозування пестициду є площа листа, яку можна екстраполювати із приросту довжини втечу. У період середньорічних погодних умов для регіону вирощування пагін виноградної лози активно збільшується протягом десяти днів. Після закінчення цього періоду часу, як правило, потрібна нова обробка для захисту новозрослих частин рослини. Однак зростання листової поверхні в період вегетації з кінця травня до початку серпня також сильно залежить від погоди, тому роботи із захисту рослин необхідно щороку адаптувати до переважних умов.

Терміни використання засобів захисту рослин ґрунтуються на відповідних прогнозах ймовірності появи хвороб та шкідників. Для цього необхідно постійно оглядати виноградники на наявність симптомів. Також дуже важливо постійно відстежувати відповідні погодні фактори, які збільшують поширення хвороби. Крім того, розвиток деяких тварин-шкідників, таких як виноградна моль, можна виявити, відкладаючи яйця в невеликі клітини та/або використовуючи пастки з феромонами.

нанесення активних інгредієнтів, тобто. «розпорошення», має сенс у теплу пору року в ранній ранковий час або ввечері. Для того, щоб краплі суміші діюча речовина-вода досягли поверхні рослини і прилипли до неї,вологість повітря повинна бути досить високою, інакше вода, в якій розчинений засіб, може хоча б частково випаровуватися в повітрі, тому захисту буде недостатньо. Крім того, діючій речовині потрібен час для проникнення (приблизно 15 хвилин).

Таким чином, тривалість дії засобу – зазвичай від 6 до 21 дня – залежить від погоди (дощ змиває діючу речовину), часу обприскування та ефективності змочування. Оскільки інтегроване та органічне виноградарство стає все більш популярним, все частіше використовуються органічні пестициди. Однак, оскільки вони менш агресивні, ніж хімічні пестициди, їх доводиться застосовувати частіше: засоби екологічніші, але частота їх застосування вища.