Тварини, які впадають у сплячку

Дізнайтеся, хто ті тварини, які впадають у сплячку і чому вони це роблять? Які особливості такого режиму і чи прокидаються вони під час сплячого періоду?

Багато хто з нас думає, що тварини, що впадають у сплячку, засипають восени, а прокидаються навесні, якраз до теплішої погоди. Але є ще інший сплячий режим. Існують різні стани глибокого сну в спекотному і холодному середовищі з різними функціями, що відрізняються тривалістю і небезпекою для кожної тварини.

У нашому експертному посібнику ми докладно розглянемо зимову сплячку, а також те, наскільки вона небезпечна і які тварини її використовують.

Що таке режим сну?

Сплячка – це спосіб для багатьох істот – від метеликів до кажанів – пережити холодні та темні зими без необхідності шукати їжу або мігрувати в тепліші місця. Натомість вони відмовляються від свого метаболізму, щоб заощадити енергію.

Їжачок спить у листках

Тварини у спекотному кліматі також впадають у сплячку. Це працює аналогічним чином і дозволяє їм пережити сильну спеку, посуху чи нестачу їжі.

Однак гібернація глибша, ніж просто сон. Залежно від виду, це може змінюватись від тривалого, глибокого несвідомого стану до легких періодів бездіяльності.

Але сплячка пов’язана з ризиком, оскільки тварина, що не діє, вразлива для хижаків і непередбачуваного клімату.

Які тварини впадають у сплячку?

Дрібні ссавці, такі як бурундуки, соні, хом’яки, їжаки та кажани. Також багато комах, амфібій та рептилій.

Бурундук спить у норі

Які ссавці впадають у сплячку?

Три види тварин, які впадають у зимову сплячку: соні, їжаки та кажани. Це не дуже довгий список, і є деякі винятки, які можуть здивувати людей — миші та полівки, наприклад, активні та пильні всю зиму, а білки не просто не сплять, вони розмножуються у січні.

Землерійки мають бути ідеальними кандидатами — маленькі та швидкі, з тілами, які швидко втрачають тепло, з високою швидкістю метаболізму та комахоїдною дієтою. Взимку вони сплять довше, полюють в основному під землею, але рідко (якщо взагалі колись, залежно від виду) впадають у сплячку і не впадають у сплячку. Восени всі дорослі особини, що розмножуються, відмирають, так що однорічна молодь залишається для продовження поколінь.

Землерійка впадає у сплячку

На іншому кінці шкали борсук впадає у стан, відомий як зимова летаргія. У період з листопада до лютого він проводить більшу частину часу під землею, додає у вазі, і температура його тіла може знизитися. Але це не сплячий режим.

Чи впадають метелики та інші комахи у сплячку?

Деякі комахи, такі як метелики, сонечка і деякі бджоли, зимують у дорослому стані. З наших метеликів 9 зимують у вигляді яйця, 32 – у вигляді гусениці, 11 – у вигляді лялечки та 6 – у дорослому стані, у тому числі сірчана, червоний адмірал, мала черепаха та павич (плюс дуже рідкісна камберуеллська красуня)

Не так багато метеликів, які зимують між простою апатією та діапаузою, хоча комаха зовні доросла, вона може ще не дозріти в репродуктивному відношенні.

Всі ці дорослі комахи можуть розбудити не по сезону сонячні дні. Наприклад, щороку на Різдво та Новий рік у садах літають метелики-павичі.

Метелик-павлин на камені

Ви також можете знайти метеликів у русі всередині будинку, де не по сезону тепле центральне опалення підняло їх з укриття. Знову ж таки, це не є чимось незвичайним і обов’язково фатальним. Наступне зниження температури може знову відправити їх назад у притулок, щоб відновити спокій.

Однак сонячні промені зимовим днем можуть стати проблемою. Короткочасне пробудження від заціпеніння не обов’язково завдасть метелику безпосередньої шкоди, але витрати енергії на польоти та пошуки нового місця для зимової сплячки можуть пізніше викликати у неї стрес. Він може вичерпати свої жирові запаси та померти до весни.

Чи впадають рептилії та амфібії у сплячку?

Жаби, жаби та тритони змінюють свою поведінку, як тільки починаються морози, у жовтні. Всі йдуть в затишні місця на землі, подалі від прямої дії стихії — наприклад, під колоди чи купи каміння, в яму в землі чи компостну купу. Останні особливо люблять повільні черв’яки, часто групами, тоді як інші ящірки зимують поодинці в невеликих дуплах.

Жаба впадає у сплячку

Деякі жаби зариваються в пісок, тоді як змії вибирають такі ділянки, як занедбані кролячі нори, або навіть житлові приміщення.

Іноді жаби, тритони, ящірки та змії стягуються в ту саму дупло, укладаючи сонне перемир’я між колишніми ворогами. Усіх цих екзотермічних хребетних можна розбудити теплими зимовими днями — жаби можуть полювати на їжу, а змії грітися на слабкому сонці.

Великим винятком серед рептилій є звичайна жаба, дорослі самці якої часто зимують в мулі на дні ставків. Вони можуть дихати просто за рахунок обміну газами через шкіру, а не через легені, і оскільки вони неактивні, вони спалюють дуже мало внутрішнього палива. Найчастіше це розташування ідеально, але фатально, якщо став замерзне.

Чи зимують птахи?

Між глибоким сном і власне глибоким сну величезна різниця. У холодну або дощову погоду стрижам-батькам важко спіймати комах, що досить літають, тому їх пташенята в гнізді замерзають, знижуючи свій метаболізм, щоб обходитися без їжі протягом 48 годин — цього достатньо, щоб вижити, поки не пройдуть холоди. Але це напівзаціпеніння, а не сплячка.

Багато зазвичай гіперактивні колібрі роблять щось подібне, входячи в стан анабіозу. Їхній метаболізм уповільнюється, їхнє дихання ледь помітне. Однак знову ж таки, це приклад заціпеніння.

Птах перед зимовою сплячкою

Відомо, що тільки один птах впадає у сплячку: звичайна північноамериканська бідняка. Цей чудово замаскований нічний птах є родичем козодоя, що мешкає в Британії, і взимку часто зимує серед скель. Він може скоротити споживання кисню на 90%, а температура його тіла знижується до 5°C, ледве регулюючись.

Як тварини готуються до зимової сплячки?

Влітку та восени ссавці інтенсивно харчуються, запасаючи жир на зиму.

Чи небезпечна сплячка?

Тварини можуть загинути під час сплячки від нестачі жиру, суворої погоди чи передчасного пробудження. Крім того, вони можуть бути вразливими для хижаків.

Як працює режим сну?

У сплячих тварин сповільнюється обмін речовин і падає температура – у ховрахів вона може опускатися до -2°С. Дихання сповільнюється, і у кажанів частота серцевих скорочень може зменшуватися з 400 до 11 ударів на хвилину. Деякі холоднокровні тварини, такі як лісові жаби, виробляють природні антифризи, щоб вижити під час замерзання.

Чи сплять тварини всю сплячку?

Більшість із нас припускає, що тварини лягають спати восени і знову прокидаються навесні, коли стає тепліше. Але хоча загалом це вірно, глибоке глибоке глибоке суспільство набагато складніше і загадковіше. І справді це зовсім не «сон».

Наприклад, коли їжачок засинає влітку, температура його тіла, що становить близько 35 ° C, падає на кілька градусів, а дихання сповільнюється, але залишається рівним і рівним. Однак під час сплячки його температура знижується приблизно до рівня зовнішнього середовища. Його швидкість метаболізму становитиме 2 відсотки від його нормальної літньої активності, а частота серцевих скорочень знизиться зі 110-150 ударів до 5-70 ударів на хвилину.

Чи сплять тварини всю сплячку

Зимівка (гніздо) їжака складається з сухого листя, трави та іншої рослинності. Улюблені місця включають під живоплотом та навісами, а також усередині компостних куп.

Дихання теж різко змінюється. У пильному стані їжачок дихає приблизно 25 разів на хвилину, регулярно і ритмічно. У глибокій сплячці він може прожити дві години без жодного вдиху, а коли відновиться, він зробить 40-50 швидких вдихів, які згасають до тривалої перерви до наступного разу.

На додаток до всього цього їжак гарячково їсть і набирає багато жиру, який він використовуватиме як запас палива. Це глибокі, тривалі й глибоко укорінені зміни. Що б не було глибоким сну, це не сон.

Чи прокидаються тварини під час сплячки?

Хоча фізіологічні зміни глибокі, зазвичай жодна тварина в сплячці не залишається повністю млявою протягом максимум 30 днів, як у випадку з ліщинною і жирною соней.

Приступи заціпеніння регулярно перериваються періодами так званої “еутермії”, коли тварина зігрівається, прокидається і може пересуватися протягом кількох годин і навіть довше, порушуючи сплячку. Це хороша можливість вигнати продукти життєдіяльності та за певних умов перекусити.

Кажани, особливо нетопіри, іноді теплими зимовими ночами вирушають на пошуки комах на вулицю, незабаром повертаючись у сплячку з трохи повнішим шлунком.

Їжаки прокидаються природним шляхом приблизно раз на 5-27 днів. Два-три рази кожної зими вони будуть використовувати ці перерви, щоб переїхати в інше гніздо.

Кажани іноді міняють місця для ночівлі взимку, особливо якщо їх місце для ночівлі стає занадто жарким або холодним. Думка про те, що сплячий режим включає регулярні пробудження і перерви в роботі, багатьох дивує. Так, тварини, які впадають у сплячку взимку рятуються від переохолодження та голоду через недостатні запаси або зміну температурного режиму.