Як зрозуміти що у кішки температура

Коли ваша кішка погано почувається, вона не може попросити знеболювальне або пакет з льодом, щоб допомогти їй відчути себе краще, тому ви можете поставити собі запитання: «Чи має моя кішка температуру? І, як я можу зрозуміти, якщо вона є?” Дізнайтеся, як визначити симптоми, причини та лікування температури у вашої кішки.

Зміст:

Симптоми

Є характерні ознаки температури у людей, і такі ж симптоми видно і у кошенят, такі як відсутність апетиту, слабкість або млявість, озноб, зневоднення або теплі на дотик вуха. На додаток до прискореного серцебиття та/або прискореного дихання у кішок можуть виявлятися інші симптоми, характерні для хвороби, яка може викликати високу температуру, залежно від того, яке захворювання турбує вашого котячого друга.

Найточніший спосіб визначити, чи є у вашої кішки температура – це виміряти її температуру. Нормальна температура тіла кішки становить від 37,5 до 39,1 градусів цельсія. Температура вище за цей діапазон може вказувати на лихоманку.

Вушні термометри можуть бути простішими і зручнішими для власників домашніх тварин. Але як рекомендують фахівці – найкращий і економічний спосіб виміряти температуру вашої кішки – це використовувати педіатричний ректальний скляний або цифровий термометр. Для вимірювання температури вашої кішки зазвичай потрібно дві людини: одна, щоб стримувати кішку, а друга, щоб вставити градусник. Обов’язково змастіть термометр вазеліном і залиште щонайменше на дві хвилини, щоб отримати максимально точний результат. Не втикайте ректальний термометр занадто глибоко, оскільки тканина прямої кишки чутлива і може завдати шкоди кішці. Крім того, ніколи не використовуйте ртутний термометр для вашої кішки, тому що, якщо термометр зламається, це може бути дуже шкідливо для здоров’я та життя вашої кішечки.

Як виміряти кішці температуру

Хоча це і не найпривабливіший і найзручніший метод, вимірювання ректальної температури — найкращий спосіб відповісти на запитання, чи є у вашої кішки температура. Якщо вам незручно вимірювати температуру вашої кішки, негайно зверніться до ветеринара, щоб ви могли відвести її на прийом та виміряти її температуру професіоналом. Також важливо надати історію вакцинації вашої кішки, щоб допомогти ветеринару отримати найкращі дані про будь-які інші захворювання, від яких ваша кішка, можливо, не була щеплена, щоб звузити коло причин, що викликають лихоманку у вашої кішки.

Причини

Як тільки ви виявите, що у вашої кішки температура, ваш ветеринар визначить, чи потрібне подальше тестування для визначення причини. Знання історії хвороби кішки буде великою підмогою. Якщо вам потрібно привести кішку до ветеринарної клініки в неробочий час, а не до її звичайного лікаря, обов’язково принесіть документацію про її історію хвороби, особливо список ліків, оскільки іноді коти можуть мати погану реакцію на певні ліки.

Подібно до лихоманки у людей, існує широкий спектр можливих причин лихоманки у кішок, найбільш поширеною з яких є бактеріальна інфекція. Інші можливості включають імунну систему чи запальні процеси, вплив токсинів, розлад чи хворобу. Також можливо, що температура у кішок викликана невідомою проблемою, після чого ви та ваш ветеринар можете обговорити наступні кроки.

Догляд

Поряд із відпочинком та зволоженням лихоманку у кішок зазвичай лікують антибіотиками. Як і у випадку з вимірюванням температури, змусити вашу кішку приймати ліки може бути непросто, але це важливо. Якщо вона виплюне свою таблетку або не стане їсти котячий корм, в якому ви її сховали, VCA Hospitals дасть відмінні поради, як давати таблетки навіженій кішці. Один із методів включає загортання її в рушник для комфорту та безпеки. Це гарна ідея, щоб найняти помічника, щоб допомогти з цією складною роботою.

У деяких випадках ваш ветеринар може надати вам рідкі ліки, які легше вводити.

Нелегко спостерігати за тим, як лихоманить ваш пухнастий малюк, але на додаток до дотримання інструкцій вашого ветеринара з медичного обслуговування є речі, які ви можете зробити до того, як хвороба почне прогресувати. Регулярний догляд за кішкою (чистка зубів, підстригання пазурів) та огляди (оглядайте її вуха, стежте за її звичками в їжі та питві) дають вам відмінну основу для здоров’я вашої кішечки.

І не забудьте задушити її ласками та обіймами. Трохи кохання допоможе вашому кошеняті швидше одужати!

Обіймашки для кішки