Як уникнути нестачі калію в організмі?

Для сили м’язів, роботи серцево-судинної та нервової систем дуже важливим є калій. Макроелемент впливає на чималу кількість біохімічних процесів в організмі, тож його нестача може серйозно вплинути на стан здоров’я. Важливо вміти розрізняти основні симптоми дефіциту мінералу в організмі, що дозволить своєчасно помітити проблему та підібрати оптимальний шлях до її вирішення.

7 основних симптомів дефіциту калію в організмі

 1. Тривала нестача калію в організмі може призвести до відчуття постійної втоми. Тож якщо ви почуваєтесь виснаженим навіть при достатній кількості сну та відпочинку, варто звернутись до лікаря задля перевірки стану здоров’я.
 2. Підвищений тиск може також стати тривожним сигналом. Калій сприяє розслабленню кровоносних судин, тож при його нестачі можуть виникати судинні спазми, що надалі призводить до перепадів рівня артеріального тиску.
 3. Калій відіграє важливу роль у скороченні гладкої мускулатури. Тож при зниженні його рівню в організмі можуть виникати спазми м’язів, а також болі чи судоми.
 4. Оскільки макроелемент має пряму дію на роботу серця, різні проблеми з цим органом можуть свідчити про дефіцит калію в організмі. Варто бути особливо уважним, якщо ви доволі часто помічаєте зниження швидкості серцебиття без будь-якої видимої причини.
 5. Різке зниження рівня калію в організмі може уповільнити пульс, що своєю чергою може стати причиною виникнення запаморочення або навіть втрати свідомості. В таких випадках рекомендовано негайно звертатись до лікаря за професіональною допомогою.
 6. Калій відповідає за здоров’я нервової системи. Тож відчуття поколювання або оніміння в кінцівках може стати тривожним симптомом нестачі калію в організмі. Також на дефіцит мінералу можуть вказувати проблеми з травною системою. Зокрема мова може йти про спазми в животі, відчуття здуття, а також закреп.

Збалансована дієта при дефіциті калію

Щоб поповнити баланс калію в організмі, варто вживати достатню кількість продуктів, у складі яких є даний макроелемент. Наприклад, для здорового перекусу варто їсти сухофрукти (загалом у 100 г міститься до 70% добової норми мінералу). В першу чергу варто звернути увагу саме на курагу, чорнослив та родзинки. Крім цього, рекомендовано вживати горіхи, оскільки в їх складі також є калій. Зокрема, мова йде про волоський горіх, мигдаль, арахіс.

Досить високий вміст калію у квасолі. Якщо споживати близько 200 г бобових на день, то таким чином можна забезпечити приблизно половину добової норми калію. Тим паче, що квасоля на додачу є білковим продуктом, що вдвічі корисніше для організму людини.

Чудовим дієтичним продуктом є морська капуста. В її складі міститься багато калію, йоду, а також інших мінералів та вітамінів. Вона позитивно впливає на травну систему, дозволяє вивести шлаки, а також є чудовим профілактичним засобом при ризику ракових захворювань щитовидної залози.

Досить високий вміст калію присутній в зелені, зокрема в щавлі та шпинаті. Знайти корисний мінерал можна і в складі грибів: як свіжих, так і сушених.

Авокадо — цінне джерело вітамінів та мінералів, в тому числі й калію. Він містить правильні жири, що чудово впливає на стан шкіри, а також дозволяє відновити функціональні можливості м’язів серця. Для профілактики дефіциту калію в організмі рекомендовано вживати банани та абрикоси. Міститься мінерал і в картоплі: один овоч середнього розміру може задовольнити 25% щоденної норми. Також варто звернути увагу на морепродукти, адже вони містять у своєму складі калій.

Калієві харчові добавки — додаткове джерело мінералів

Якщо ви не можете на 100% налаштувати своє щоденне харчування за допомогою корисних продуктів, що містять у своєму складі макроелемент, варто звернути увагу на спеціальні харчові добавки. Калій у пігулках дозволить заповнити дефіцит в організмі. Втім перед прийманням будь-яких харчових добавок варто попередньо проконсультуватись із лікарем.

Правильний підбір мінеральної добавки дозволить:

 • покращити роботу серця;
 • підтримати здоров’я нирок;
 • підвищити рівень енергії;
 • підтримати здоров’я кровоносних судин;
 • покращити роботу нервової системи.

Загальні рекомендації щодо боротьби з дефіцитом калію в організмі

Окрім налагодження харчування, а також прийому вітамінів та мінералів, рекомендовано збільшити щоденну кількість випитої води. Навіть підвищення на 10% від норми споживання дозволить потроху допомогти організмові боротись із дефіцитом макроелемента.

Ще варто зменшити кількість солоних страв, а також відмовитись від надмірного вживання кави та чаю. Спеціалісти рекомендують в тому числі обмежити вживання алкоголю, оскільки саме він сприяє швидкій втраті калію. Загалом при будь-яких скаргах на проблеми зі здоров’ям, варто в першу чергу звернутися до лікаря. Лише професійний погляд на стан справ, а також додаткові клінічні обстеження дозволять на 100% виявити проблеми в організмі та підібрати оптимальні вітаміни для підтримки здоров’я.