Як позбутися запаху тютюну у квартирі – 5 способів

 • Запах цигарок може проникати на всі поверхні та зберігатися дуже довго.
 • Ви можете використовувати натуральні продукти, такі як оцет та харчова сода, щоб нейтралізувати запахи.
 • Попросіть орендодавця взяти участь і допомогти.

Зміст:

 1. Ретельно все почистіть
 2. Використовуйте оцет, каву або харчову соду
 3. Арендуйте пароочисник
 4. Поміняйте лампочки місцями і підвісьте трохи деревного вугілля
 5. Перефарбуйте квартиру

Лише один вдих у квартирі, яку ви відвідуєте, скаже вам, чи курили колишні мешканці. Це тому, що запалені цигарки виділяють молекули диму, вкриті невеликою кількістю смоли та олії. Коли сигарети горять, ці крихітні частинки прилипають до поверхонь, на які вони приземляються, такі як килими, штори, вікна та меблі. Результат? Стіни і стелі з жовтими або коричневими плямами і смердючі залишки, яких важко, а іноді і дорого позбутися.

Ось п’ять порад, як позбутися запаху диму в квартирі перед тим, як в’їхати.

 1. Ретельно все почистіть

Несвіжий тютюновий запах може проникнути в багато куточків вашої квартири. Почніть із відкриття всіх вікон. Якщо у вас є портативні вентилятори, розмістіть їх перед вікнами, щоб забезпечити циркуляцію свіжого повітря по всьому приміщенню.

Потім настав час чищення: обприскуйте підлогу, стіни, вікна та стелі сумішшю наполовину гарячої води та наполовину оцту.

Для дуже неприємного запаху цигарок можна використовувати такий розчин:

 • чверть склянки оцту;
 • півсклянки харчової соди;
 • півсклянки аміаку;
 • 4 літри гарячої води.

Ретельно вимийте всі тверді поверхні цим розчином, включаючи кухонні та ванні шафи, а також стільниці.

Всі придатні для прання тканини, такі як штори, постільна білизна та чохли для диванів, закиньте в пральну машину та додайте півсклянки оцту. Оскільки сонячні ультрафіолетові промені можуть нейтралізувати запах сигаретного диму, по можливості вивішуйте речі на вулицю для просушки. Для інших м’яких предметів меблів, таких як абажури або килимки, які не можна прати в машині, товстий шар харчової соди допоможе ввібрати запахи на ніч. Наступного дня ви можете прибрати харчову соду пилососом. Обов’язково позбавтеся вакуумного мішка після цього.

Для кахельних поверхонь у ванній та на кухні змішайте дев’ять частин води з однією частиною відбілювача. Все вимити, потім промити водою.

 1. Використовуйте оцет, каву або харчову соду

Миски, наповнені цими продуктами, допомагають поглинати залишки смердючого диму, якщо ви залишите їх на 24 години. Або наповніть велику каструлю оцтом і доведіть до кипіння на плиті. Зменшіть вогонь до мінімуму і дайте пару прибрати запахи у приміщенні.

 1. Арендуйте пароочисник

Якщо ви переїжджаєте у велику квартиру, можливо, є сенс очистити пошкоджені димом поверхні за допомогою пароочисника, щоб ви могли швидко покрити більший простір. Використовуйте пароочисник на всіх твердих поверхнях, а потім витріть залишки води сухою шваброю або чистою ганчіркою.

Арендуйте пароочисник

У мебльованих квартирах пароочисник також можна використовувати для чищення диванів, крісел, матраців та килимів. Якщо ці речі все ще пахнуть після того, як ви спробували їх випрати, запитайте у орендодавця, чи вони їх замінять.

 1. Поміняйте лампочки місцями та підвісьте трохи деревного вугілля

Хочете вірте, хочете ні, але лампочки у вашій квартирі напевно теж увібрали в себе запах цигарок. Це означає, що кожного разу, коли ви клацаєте вимикачем, щоб увімкнути світло, залишки нікотину плаватимуть по кімнаті — так само, як це роблять аромати або дифузори ефірних олій.

Ви також можете розвісити по всій квартирі кілька пакетиків з деревним вугіллям – вони продаються у магазинах товарів для дому. Молекули вуглецю в деревному вугіллі затримують дим і можуть освіжити приміщення.

 1. Перефарбуйте квартиру

Найкращий варіант – заново перефарбувати стіни. Перевірте договір оренди або поговоріть зі своїм орендодавцем про це. Деякі орендодавці заплатять за фарбу та витратні матеріали, якщо ви запропонуєте зробити це самостійно, тоді як інші можуть погодитися найняти професіоналів та розділити витрати з вами, особливо якщо ви зробите це частиною угоди, коли вперше погоджуєтесь орендувати квартиру.

Пофарбуйте стіни

Навіть якщо домовласник не дасть грошей, фарбування стін після того, як вони будуть вимиті, допоможе позбутися застарілих запахів сигаретного диму. Крім того, фарба також приховає будь-які жовті або коричневі плями, що залишилися. Ви можете купити грунтовку, що блокує запах, щоб ще більше зменшити запахи, що залишилися. Нанесіть її на стіни, перш ніж фарбувати.

Ніколи не фарбуйте стіни, які не були очищені. Плями диму та запахи почнуть проникати через фарбу за кілька тижнів.

Для квартир, де курці живуть роками, прибирання своїми руками недостатньо. За даними Агентства з охорони навколишнього середовища, стійкі запахи диму не тільки неприємні, а й шкідливі для здоров’я. Тому вам, можливо, доведеться попросити свого орендодавця найняти професіоналів для видалення запахів сигаретного диму та плям за допомогою сильніших хімікатів, яких немає у магазинах товарів для дому.

У той час як професійні фахівці з видалення диму коштують дорого через трудомісткі етапи – наприклад, дезодорації, обробки озоном або очищення повітроводів – це інвестиція, якщо ваш домовласник хоче, щоб ви продовжили договір оренди і залишилися в квартирі на тривалий термін.