Найрідкісніші тварини червоної книги

Згідно з останнім звітом Всесвітньої організації охорони природи, все більше тварин перебувають на межі зникнення. Нижче представлені види, що знаходяться в найбільш небезпечній ситуації.

Зміст:

Метою Червоного списку Міжнародного Союзу Охорони Природи (IUCN) є список видів, що перебувають під загрозою зникнення, призначений для перерахування та виділення рослин та тварин, що знаходяться під загрозою зникнення у всьому світі. Цей список був складений Всесвітньою організацією охорони природи у Гланді, Швейцарія.

Західний примат

Західний примат

Згідно зі списком, 17 291 вид розділить долю лінивої зозулі, що зникла наприкінці XVII століття. До цього списку входять:

  • 21% ссавців
  • 30% земноводних
  • 12% птахів
  • 28% рептилій
  • 37% прісноводної риби
  • 35% безхребетних
  • 70% рослин.

Квіткова жаба Кіхансі

Квіткова жаба Кіхансі

Земноводні є найбільш загрозливими видами: 1895 видів, що зникають, з 6285 видів.

Ця кіханська жаба колись була класифікована як така, що знаходиться під серйозною загрозою зникнення, і тепер вимерла в дикій природі.

Причина в тому, що будівництво дамби біля водоспаду Кіхансі (Танзанія) торкається довготривалого середовища проживання популяції не менше 17 000 жаб. Дамба відвела 90% води, що надходить до районів, де живуть жаби.

Більше того, ця жаба може бути повністю знищена грибковим захворюванням під назвою хітрідіомікоз. Хвороба загрожує сотням видів земноводних.

Rabb’s fringe-limbed treefrog

Rabb's fringe-limbed trefrog

Хітридіомікоз також висуває до списку зникаючих видів жабу Rabb’s fringe-limbed treefrog, що мешкає в центральній Панамі.

З 2006 року, коли в регіоні поширилося грибкове захворювання, вчені займалися годуванням та розведенням, але безуспішно.

Варан Панай

Varanus mabitang

Це важкий час для виживання: 293 нових видів занесені до Червоної книги.

Різновид Панай (Varanus mabitang) відроджує острів Панай на Філіппінах, якому загрожує небезпека, коли на житло вторгаються фермери та вирубують ліс.

Вітрилохвоста водяна ящірка

Вітрилохвоста водяна ящірка (Hydrosaurus pustulatus)

Вітрилохвоста ящірка (Hydrosaurus pustulatus) цього року занесена до Червоної книги. Цей вид також мешкає на Філіппінах і йому загрожує розширення сільськогосподарських угідь. Крім того, тварин, що нещодавно вилупилися, часто ловлять для продажу як домашніх тварин.

Великий скарб

Великий скарб (Chlorocypha centripunctata)

З 7515 видів безхребетних, занесених до Червоної книги, 2639 видів перебувають під загрозою зникнення.

Цей вид бабки називають великим скарбом (Chlorocypha centripunctata), що мешкає у Південно-Східній Нігерії та Південно-Західному Камеруні. Головною загрозою для цього виду є вирубування лісів.

Королева Анд

Puya raimondii

До 70% рослин знаходяться під загрозою зникнення, щонайменше 12 151 видів дерев занесено до Червоної книги і 8 500 видів перебувають на межі зникнення.

Королева Анд (Puya raimondii) зустрічається в Перу та Болівії, вона виробляє насіння лише один раз на 80 років, перш ніж померти.

Умови виживання цього виду ще більше обмежуються зміною клімату та розширенням пасовищ на зростаючій території.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.