Як часто варто змінювати масло на Opel?

Моторне мастило являється чи не найголовнішою рідиною в автомобілі. Якщо своєчасно його змінювати, то ви зможете уникнути багатьох неполадок з двигуном. А в цій статті ми розповімо, як часто його замінювати в автомобілях марки Opel.

Масло має певний термін придатності, який різко зменшується через роботу мотора на високих швидкостях, від впливу високих температур, повітря та ін. В новому Опелі, придбаному в салоні, заміна масла відбувається на СТО в чіткі терміни. А от в автомобілях з пробігом все набагато складніше, адже під час експлуатації у двигуні накопичуються різноманітні забруднення. Вони окислюють масло, що призводить до втрати його змащувальних властивостей. Якщо ви купили б/в Опель, то заміну масла потрібно провести відразу ж.

Як визначити робочий ресурс моторного мастила?

В міських умовах (пробки і т.д.) синтетичне мастило виробить свій ресурс набагато раніше, ніж за 10 тис. км пробігу. Щоб правильно розрахувати періодичність заміни масла потрібно знати кількість мотогодин, а не пробіг. Для обрахунку мотогодин можна скористатись спеціальним лічильником, або розрахувати їх самостійно. Для цього:

1. Інтервал між обслуговуванням поділити на середню швидкість їзди по місту та по трасі. Це допоможе визначити скільки мотогодин проходить до необхідності заміни мастила.

2. Визначити середній показник між швидкістю в умовах міста і на трасі.

3. Мотогодини помножити на середню швидкість.

Таким чином ви отримаєте відстань, яку можна проїхати на одному маслі.

Наприклад:

Виробник вказав заміну масла кожні 10 000 км. Якщо середня швидкість 60 км/год, то моторесурс дорівнюватиме 167 год. Тобто, мастило прийдеться замінювати кожні 167 годин роботи, навіть якщо пробіг менше ніж 10 000 км.

Чи впливає вид мастила на частоту заміни?

Виробники мастила вказують на продукції ресурс, проте якщо він не вказаний, то можна орієнтуватись на такі показники:

– для мінерального мастила: пробіг 5000 км (150 мотогодин);

– для напівсинтетичного мастила: 8 000–10 000 км (не більше 250 мотогодин);

– для синтетичного мастила: 12 000–15 000 км (не менше 300 мотогодин).

Також існують так звані Longlife масла, ресурс яких складає 25 000–30 000 км пробігу (2 роки експлуатації).

Отже, необхідність заміни мастила в автомобілі Опель залежить від декількох показників (пробіг, мотогодини, кількість витраченого палива). Не радимо повністю довіряти вказаному виробником ресурсу, адже насправді він може значно відрізнятись.

Запчастини на Опель Віваро та технічні рідини за доступною ціною можна придбати в інтернет-магазині Autogo. Вони привозять Опель Віваро запчастини в б/в стані з найкращих європейських авторозбірок. Компанія пропонує вигідні умови співпраці та широкий асортимент продукції. Замовлення на сайті зробити досить просто — достатньо подзвонити по вказаних на сайті телефонах чи оформити заявку через кошик покупок.