Як правильно вибрати зимовий омивач

З настанням холодів кожен автовласник починає підготовку свого залізного коня до зими. На цьому етапі відбувається встановлення зимової гуми, заміна масла, перевірка акумулятора, обігрівача, рівня антифризу тощо. Обов’язковим моментом є також заміна щіток склоочисника та склоомивача на спеціальний, призначений для низьких температур. Про правила вибору саме цього засобу поговоримо у нашому матеріалі далі.

Що таке омивач для скла

Омивач для скла – це спеціальна речовина на основі легко випаровуючих рідин та спирту. Суміш призначена для очищення заднього та лобового скла автомобіля. Вона забезпечує відмінну видимість дороги, швидко та ефективно очищує скло, а якісний омивач ще й створює на поверхні скла захисну плівку, яка протистоїть дрібним сколам, подряпинам та новим забрудненням.

Так звані незамерзайки поділяються на літні та зимові. На відміну від літніх, зимові рідини здатні добре витримувати низькі температури, а також запобігають обмерзанню скла автомобіля та фар.

Особливості зимових омивачів

Основним інгредієнтами зимового омивача є спирт та вода. Щодо спирту, то виробники використовують різні його види.

 • Метанол. Омивачі на основі метанолу найбільш доступні. Однак, попри це метанол вважається небезпечним і навіть отруйним. Рідина має негативний вплив на навколишнє середовище, а також впливає на судинну та нервову системи людини. Метанол має різкий специфічний запах, при контакті з водою розшаровується та втрачає свої властивості.
 • Етанол. Цей вид спирту найбільш небезпечний. Пари, які потрапляють в повітря під час використання омивача на етанолі, ніяк не позначаються на самопочутті водія та пасажирів. Чистий етил практично не має запаху, він не є отрутою та добре змішується з водою у будь-яких пропорціях.
 • Ізопропанол. Зимові омивачі скла на основі ізопропілового спирту є одними із найбільш ходових. Речовина не отруйна, не розшаровується, а при змішуванні з водою додає їй такої собі слизькості, що полегшує роботу насосу омивача. Єдиний мінус омивача з ізопропанолом – це специфічний запах, який нагадує ацетон. Досить часто для його приглушення виробники застосовують спеціальні ароматизатори.
 • Біоетанол. Ця рідина є однією з найдорожчих. До її складу входить біоетанол, який є тим самим харчовим спиртом змішаним з поверхнево-активними речовинами. Омивач скла на основі біоетанолу жодної небезпеки не представляє, однак і попитом у водіїв не користується.

Зимові омивачі часто продають у готовому вигляді та у вигляді концентрату. Як правило, рідини, на яких вказано температуру експлуатації до -30С є готовим продуктом, від -40С і нижче – концентрат. Концентрат дає можливість водію самому розбавити рідину водою до потрібних показників замерзання.

На що звернути увагу під час купівлі незамерзайки

Головне правило, якого слід дотримуватись під час купівлі омивача, це ніколи не робити цього вздовж траси. Звичайно, ціна там буде дуже приваблива, однак, саме вона має застерегти. Зазвичай у таких омивачах використовується велика кількість ізопропілового спирту. Завдяки цьому рідина замерзати не буде, однак від її запаху можна буде вчадіти. Краще купувати такі рідини у спеціалізованих магазинах, де є великий вибір та й консультацію, у разі потреби, нададуть.

Купуючи незамерзайку, вибирати її треба виходячи з умов навколишнього середовища.
Якщо у регіоні температура опускається до -30С, то омивач потрібно брати відповідний. Зважаючи на те, що більшість сучасних омивачів продаються у пластикових каністрах, варто добре принюхатися. Якщо незамерзайка має різкий аромат, скоріш за все, вона виготовлена на основі метанолу, тож купувати її не варто, існує ризик отруїтися.

Увагу також слід приділити етикетці. Вона має містити наступну інформацію:

 • повний хімічний склад засобу (як правило це спирт, вода, ароматизатори, поверхнево-активні речовини);
 • інструкцію до застосування;
 • відомості про виробника та його адресу;
 • дату виготовлення;
 • дані про стандартизацію та сертифікацію незамерзаючої рідини.

Текст на етикетці має бути чітким та зрозумілим. Якщо у каністрі концентрат, важливо, щоб була присутня інформація про правильне приготування омивача: співвідношення та умови розведення.

Під час купівлі омивача варто врахувати ще декілька порад, а саме:

 • Кілька разів стряхність каністру чи розкрутіть її. На поверхні повинна утворитись стійка щільна піна, яка вказує на наявність активних речовин.
 • Купуйте омивач в прозорій каністрі з якісними міцними корками.
 • Зверніть увагу на дно каністри. Там не повинно бути осаду.
 • Враховуйте ціну. Якісний омивач не буде коштувати дешево. Чим нижча температура ефективності незамерзайки, тим вище її ціна.

Що стосується кольору, то він значення не має, може бути синім, блакитним, помаранчевим рожевим. Обирати можна той, що подобається найбільше.

Коли міняти омивач в машині

Не варто економити на такій дрібниці, як автоомивач, адже потім це може обернутися куди більш великими витратами. Рідину для автоомивача, фахівці радять замінювати за настання перших холодних днів. Більшість виробників радить зливати літній омивач тоді, коли температура опускається до +5С, адже вода здатна замерзати вже при нульовій температурі.

Тим не менш, у житті водіїв нерідкісними бувають ситуації, коли омивач скала усе ж таки замерзає. Це стається у випадку використання неякісної зимової склооочисної рідини або у разі застосування літнього варіанту засобу. Як правило, рідина замерзає не лише у бачку, а й у трубках. У такому випадку, щоб розтопити омивач, треба запустити двигун. У результаті температура у підкапотному просторі підніметься і омивач розтане.

Якщо бак розташований далеко від мотора, то рідина так швидко не розтане. Краще шукати теплий бокс або опалювальну підземну парковку, щоб залишити автомобіль там до моменту поки таїння засобу. У гіршому випадку, омивайка, що замерзла, може призвести до того, що лопнуть трубки і їх доведеться міняти.