Як зрозуміти, що дитина не наїдається грудним молоком

Досить часто виникає питання, чи дійсно ваша дитина п’є достатньо молока із грудей. Виміряти молоко практично неможливо, тому що його не видно. Отже, як визначити, що ваша дитина отримує достатньо?

Перші кілька днів ваші груди вироблятимуть молозиво для вашої дитини. Це перше молоко густе та липке, але дуже поживне та важливе для імунної системи дитини. Ваша дитина, швидше за все, буде часто їсти, 8-12 або більше разів протягом 24-годинного періоду. Таке часте годування грудьми у перші дні допомагає сигналізувати груди про те, що потрібно виробляти багато молока для дитини.

При частому годуванні груддю протягом перших кількох днів ваш організм перейде від дуже багатого молозивом до зрілого молока, щоб відповідати мінливим потребам вашої дитини. Ваша дитина продовжуватиме часто смоктати груди і почне набирати вагу.

Які ознаки того, що дитина добре насичена?

 • Дитина смокче груди часто, 8-12 разів на добу.
 • Дитина виглядає задоволеною та щасливою після годування, самостійно відпускаючи груди. Її руки можуть бути стиснуті в кулаки перед годуванням, але після вони часто розслабляються та розкриваються.
 • Надбавка у вазі очікувана, близько 155-240 г або 5,5-8,5 унцій на тиждень до чотиримісячного віку.
 • У дитини бувають періоди явного ковтання молока під час сеансів. Швидке смоктання дитини, що сприяє припливу молока, у ці періоди сповільнюється до одного смоктання в секунду, оскільки великі обсяги молока наповнюють його рот перед тим, як він проковтне, і спостереження за його горлом покаже підйоми та опускання, що відбуваються при ковтанні.
 • Стілець дитини стає жовтим з пухкою текстурою до п’ятого дня. До чотирьох днів у дитини має бути 3-4 стільці щодня.
 • Спочатку дитина може не виділяти багато сечі, але це збільшується з кожним днем. До другого дня очікуйте два мокрі підгузки (підгузки) протягом 24 годин, третій і четвертий дні очікуйте три або більше мокрих підгузків кожну добу. На той час, коли вашій дитині виповниться п’ять днів, мокрі підгузки повинні бути частішими, зазвичай шість або більше разів протягом 24 годин.
  Може бути складно сказати, чи мокрі одноразові підгузки через п’ять повних днів, коли прибуває рясне молоко, вони мають бути важкими.
  Багато одноразових підгузків мають слабку смужку посередині, яка змінює колір при намоканні.
 • Дитина у свідомості і активна, коли не спить, і відповідає віхам свого розвитку.

Які ознаки того, що дитина може не отримувати достатньо молока?

 • Дитина здається дуже сонною або млявою. Немовлята, які не одержують достатньо молока, матимуть низьку енергію. Дитина регулярно спатиме 4 або більше годин за один раз.
 • Дитина надто мало або надто багато часу проводить біля грудей. Дитина, яка погано смокче, може заснути незабаром після початку годування, або на одне годування може піти більше 30-40 хвилин.
 • Захоплення болюче або здається неглибоким. Погане захоплення може завадити дитині отримати достатньо молока.
 • Дитина не відновлює свою вагу при народженні до 10-14 днів або додає у вазі повільніше, ніж очікувалося. 155-240 грамів або 5,5-8,5 унцій на тиждень – це нормально.
 • Дитина не часто випорожнюється (у неї має бути 3-4 випорожнення на день до чотирьох днів). Сеча дитини не бліда, і/або ви бачите червонувато-коричневий «цегляний пил» у підгузку.

Що робити?

Більшість проблем, пов’язаних із грудним вигодовуванням, у тому числі брак молока, можуть бути вирішені легше, якщо взятися за них раніше.

Якщо ви стурбовані тим, що вашій дитині не вистачає молока, розгляньте можливість зціджування молока вручну. Ви можете годувати малюка зцідженим молоком із чайної ложки, чашки або прямо в рот.

Якщо у вашої дитини є ознаки того, що їй не вистачає молока, не соромтеся звернутися за допомогою до фахівця з грудного вигодовування, а також до педіатра. Якщо щось здається неправильним, довіртеся своїй інтуїції та зверніться за допомогою.

Грудне вигодовування – це більше, ніж молоко

Фізичний акт грудного вигодовування — це більше, ніж кількість молока, що виділяється, в чому ви переконаєтеся, коли візьмете дитину на руки. Грудне вигодовування — це тепло, харчування та кохання в одному флаконі. Розуміння та оцінка ознак того, що ваша дитина отримує достатньо їжі, є однією з найважливіших речей, якою ви можете навчитися. Якщо у вас є якісь побоювання щодо вашої дитини, їх слід обговорити з вашим лікарем.