Як навчитися танцювати сучасні танці – базові рухи для новачків

Сучасний танець може бути складним вибором не тільки для новачків, а й для танцівника балету з класичною підготовкою. Однак незалежно від вашого досвіду та навичок, його вивчення може бути напрочуд різноманітним і захоплюючим заняттям. Як навчиться танцювати сучасні танці і які базові рухи вам необхідно опанувати для цього читайте в нашій статті.

Коротка історія сучасного танцю

Сучасний танець був розроблений нині відомими першопрохідниками Мартою Грем, Полом Тейлором та Айседорою Дункан, і це лише деякі з них. Всі ці танцюристи з класичною освітою поділяли одну й ту саму думку, що танцем можна насолоджуватися поза царством суворого балету. Сучасний танець був створений, щоб показати емоції та більш «людську» сторону мистецтва, що різко контрастувало зі строгими правилами та принципами балету, який був найпопулярнішим стилем танцю в Америці на той час.

Кроки сучасного танцю продовжують розвиватися з кожним танцюристом, який досить натхненний, щоб творити, і стиль тільки розвиватиметься з кожним майбутніми поколіннями.

Рухи сучасного танцю

Коли ви відвідуєте уроки сучасного танцю, техніка, яку ви вивчаєте, залежатиме від переваг вчителя. Так як це жанр танцю, що базується на емоціях, учні можуть вивчати різні варіації цього ремесла, навчаючись у різних хореографів. Однак є деякі рухи та хореографія, які у кожній студії однакові, і ці сучасні рухи можна легко освоїти.

Повернутися вниз і вгору

Починаючи з першої позиції “джаз” (ноги паралельно обличчям вперед), руки з боків і погляд сфокусований вниз, повільно зігніть хребет, намагаючись не звалитися в талії. Коли ви на півдорозі до підлоги, зігніть коліна і продовжуйте скручуватися. Ваш інструктор може сказати вам, щоб ви згиналися по одному хребцю за раз, а потім згодом виростали вгору, знову з однією частиною хребта за раз.

Махи ногами

Знову стоячи паралельно обличчям уперед, поставте руки на другу позицію. Ковзаючи правою ногою вперед з витягнутим носком, вона повинна пройти через перше положення і повернутися назад, злегка зігнувши коліно. Це часто використовується як перехідний рух у комбінаціях хореографії.

Плоска спина

Звучить досить просто, але правильне виконання плоскої спини потребує певної дисципліни та гнучкості. Після того, як ви нахилилися, тримаючи хребет якнайпрямішим, підніміть руки в п’яте положення долонями всередину. Підніміть тулуб вгору, одночасно з руками, як єдиний плавний рух. Цей крок — чудова демонстрація грації та тілесного контролю, майже запозичена з балету-предка.

Батман тандю

При тандю стопа спрямована вперед і назад паралельно. Потім ви можете повторити положення убік і назад, чергуючи у певному ритмі. Зазвичай це вправу на підлозі, але його можна використовувати в інших вправах стоячи.

Шассе

Шассе — це простий стрибок, що часто зустрічається в сучасному танці. Стоячи з вагою на одній нозі, ви переносите вагу, перебуваючи в стійкі, а потім стрибаєте так, щоб обидві ноги були вертикально разом у повітрі. Ви можете переміщатися по кімнаті за допомогою цього руху та додавати висоту та обертання для більш просунутого вигляду.

Не має меж

Загальне правило полягає в тому, що всі кроки сучасного танцю по суті є похідними від чогось іншого. Будь то класичний балет або дерево за вікном у винятково вітряний день, сучасні танцюристи знаходять джерела хореографії в кожному русі, який вони бачать у житті, і здатність робити це вражає.

Якщо ви хочете навчитися танцювати сучасні танці у якості кар’єри або хобі, не бійтеся імпровізувати і створювати танцювальні па з повітря, тому що результати можуть бути просто дивовижними і, безумовно, корисними. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.