Як розважити дітей на День народження

Перш ніж подумати, як розважити дітей на День народження, варто визначитися, скільки дітей запрошувати. Експерти радять запросити стільки ж дітей, скільки років дитині, але довіртеся своєму судженню про те, скільки маленьких гостей зможе з радістю прийняти вашу дитину.

Чого хоче дитина?

У всіх різне ставлення до планування вечірок, і коли справа доходить до масштабів організації, дитячі свята поступаються лише весіллям. Тим не менш, деякі з нас процвітають у цьому: ми любимо великі справи з великою кількістю людей. Інші хочуть лише трохи гостей, і на цьому все.

Багато дітей легко адаптуються і будуть у захваті від будь-якого свята, яке ви влаштуєте, якщо вони отримають батьківську увагу та якусь подобу нормального розпорядку (не заважай сну, мамо!). Але ви знаєте свою власну дитину, регулюйте рівень шуму так, щоб, на вашу думку, вона могла з ним впоратися.

Нижче ми зібрали ідеї, які допоможуть вам добре провести день.

Подивіться, хто прийде

Подумайте про те, щоб влаштувати окремі вечірки для дорослих (бабусі та дідусі та інші родичі, а також дорослі друзі) та для дітей (двоюрідні брати, діти з ігрової групи або дошкільний клас вашої дитини). Для кожного свята потрібні різні речі: дорослі хочуть дорослої їжі і хоча б кілька годин, щоб поговорити та надолужити втрачене. Але вечірка, повна дітей одного віку, має бути безперервними іграми, дитячою їжею і, найголовніше, прощаннями максимум через півтори години.

Різновікові діти, швидше за все, приходитимуть і йдуть упродовж кількох годин, і ніхто не очікує, що однорічні товариші гратимуть в організовані ігри.

Подарунки дитині

 • Чи хотіли б ви, щоб ваша дитина отримувала менше іграшок? Запропонуйте книги або подарункові сертифікати книгарні.
 • Спробуйте не відкривати подарунки, поки всі не підуть, якщо багато ревнивих 2-, 3- та 4-річних гостей. Якщо хтось повинен побачити, як дитина відкриває свій подарунок, зробіть це у кімнаті, подалі від схильних до істерики дітей.
 • Запишіть, хто що вам дав (цю роботу можна доручити бабусі), потім надішліть короткі листи подяки.

Їжа може бути грою

Приготуйте тацю з міні-кексами, звичайними кексами або мафінами. Розморожені капкейки з глазур’ю або кекси з вершковим сиром. Поставте миски з посипанням, кольоровим цукром та міні-шоколадними чіпсами і дозвольте дітям поринути в них, щоб зробити свої власні творіння.

Сумочки із подарунками

Діти люблять сумки з подарунками, і їм справді все одно, що в них, вони просто хочуть щось отримати! Не зводьте себе з розуму (або не розоряйтеся) у пошуках повітряних зміїв, футболок чи інших дорогих речей. Просто купіть коробку кольорової крейди і для кожного мішечка зв’яжіть палички разом яскравою стрічкою. Киньте в пляшку мильні бульбашки та трохи цукерок. Готово! Можна покласти їх у симпатичні цебра, але декоровані паперові пакети теж підійдуть.

Підготовка іменинника

Бути зіркою вечірки непросто. Однорічна або 2-річна дитина вражена подією, навіть якщо ви обговорите її заздалегідь. 3-х або 4-х річна дитина сильно виснажена очікуванням. У будь-якому випадку, поговоріть з дитиною напередодні вечірки про те, що станеться: інші діти побачать її кімнату, пограють з її іграшками і т.д. Сховайте спеціальні іграшки, якими ваша дитина не може поділитися. І нагадайте їй, що є нагорода, коли все закінчиться: подарунки!

Нехай почнуться ігри

До відзначення другого дня народження вашої дитини вам знадобляться організовані заходи. Вони можуть знадобитися навіть на його перший день народження, якщо серед гостей буде, наприклад, група двоюрідних братів дошкільного віку. Деякі пропозиції:

 • негайно приготуйте якесь заняття, щоб розігріти дітей. Спробуйте розфарбувати святкові капелюхи або наклеїти стікери на табличку «З днем народження».
 • Прикрасьте дітей. Наприклад, за допомогою аквагриму, татуювань, що змиваються, або ручних штампів. Не всій малечі це подобається, але деяким подобається. В ідеалі ви знаєте подругу чи підлітка, у якого це добре виходить – вона може влаштуватися у кутку та підпускати до себе дітей.
 • Вирушайте на полювання на сміття. Діти можуть шукати дешеві маленькі сувеніри (вертушки, м’ячики) або щось сезонне (міні-гарбуза). Взимку кожна дитина може отримати рукавицю і пошукати собі потрібну.
 • Музика завжди працює. Деякі батьки викладають купу грошей за те, щоб місцевий дитячий артист приїхав і влаштував розваги. Щоб отримати менш витратне задоволення, спробуйте:
 1. Музичні стільці. Поставте кілька дитячих стільців з достатньою кількістю іграшкових інструментів, щоб у кожної дитини було по одному. Увімкніть музику, поки кожна дитина марширує навколо стільців, граючи на інструментах. Коли ви зупиняєте музику, кожна дитина кладе свій інструмент та бере інший. Увімкніть музику та знову маршуйте. Стоп, перемикайся.
 2. Заморозити танець. Увімкніть музику та нехай діти танцюють. Коли музика зупиняється, діти мають завмерти. Ніхто не має бути «поза». Просто грайте, доки дітям не набридне.
 3. Музична гаряча картопля. Діти сідають у коло та передають м’яку іграшку під музику. Коли музика зупиняється, дитина, що залишилася з іграшкою, виходить з гри (але отримує можливість піти кудись повеселитися). Виграє той, хто останнім тримає іграшку.
 • Кожен отримує щось! Якщо ви змушені вручати призи, переконайтеся, що кожна дитина йде з наклейкою або стрічкою лише за участь.

Тепер ви не тільки знаєте, як розважити дітей на День народження, але й яких правил варто дотримуватися, щоб усе було весело, а батькам — не додалося зайвого клопоту!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.