Що таке мікшерний пульт

Мікшерні пульти призначені для зведення, обробки, корекції та контролю звукових сигналів. Потрапляючи з різних джерел звуку до мікшера, вони сумуються та виводяться на один або більше пристроїв. На ринку представлено декілька різновидів такої музичної техніки. Вони відрізняються один від одного типом живлення, габаритами, способом роботи та багатьма іншими характеристиками.

Види мікшерних пультів

Перш за все, потрібно розрізняти активні та пасивні. Сучасні моделі здебільшого активні. Їх оснащують вбудованими передпідсилювачами звуку, тому вони здатні опрацювати навіть найтихіші сигнали. Також активні мікшери мають маршрутизатор каналів, вбудований процесор ефектів звучання та багато інших корисних функцій. Єдиний недолік такої техніки — великі габарити. Пристрій доведеться поставити так, щоб він не займав багато простору, але водночас і так, щоб не перечепитися через велику кількість шнурів, які йтимуть до нього.

Пасивні мікшерні пульти зустрічаються рідко, але вони дуже зручні. Не потребують джерела живлення, добре підходять для сценічної та студійної комутації. Також є переносні невеликі варіанти з мінімальним або середнім набором функцій. Не дивлячись на це, можуть мати вбудований передпідсилювач. Це хороший варіант для частого транспортування на концерти або якісь заходи під відкритим небом.

За іншою ознакою мікшерні пульти поділяють на аналогові та цифрові. Перші полюбляють профі, бо такі моделі якісніше обробляють сигнал та мають:

  • просте і зручне керування;
  • сигнал без затримки;
  • великий ресурс роботи;
  • просту комутацію.

Цифрові мікшерні пульти мають подвійну обробку сигналу, тому за його якістю поступаються аналоговим. Водночас вони повністю автоматизовані, мають велику кількість функцій та динамічний розподіл ресурсів.

Як вибрати

Рекомендуємо вибирати мікшери за такими параметрами:

  • Кількість вихідних і вхідних каналів. Мікшер створений для того, щоб приймати сигнали з різних джерел та зводити і редагувати їх. Тому чим більше буде каналів у вашому пристрої, тим краще. Не зайвою буде функція групування каналів. Завдяки їй, ви зможете керувати ними одночасно.
  • Оснащення аудіоінтерфейсом USB. Цей параметр дасть вам можливість підключати ком’ютер напряму та не переживати за затримку сигналу.
  • Види каналів. Рекомендуємо віддавати перевагу мікшерним пультам із мікрофонними та лінійними балансними каналами. Останні зменшують можливі електромагнітні перешкоди та шуми.

Також варто звернути увагу на характеристики еквалайзера. Стандартні моделі мікшерів зазвичай оснащуються 2- або 3-смуговими еквалайзерами з параметричною серединою. Вони допомагають налаштовувати тембри більш тонко. Професіонали віддають перевагу багатосмуговим еквалайзерам. Зазвичай вони встановлюються на цифрові моделі мікшерних пультів.

Як бачите, вибір підхожої моделі залежить від напряму вашої діяльності та специфіки роботи. Тому складно сказати, який мікшер найкращий. Якщо вам складно розібратися в характеристиках, ви завжди можете звернутися до консультантів інтернет-магазину, де купуєте їх. У компаніях з хорошою репутацією працюють дуже освічені в своїй справі менеджери.