Яка тварина живе лише на Мадагаскарі

Дивовижний острів в Індійському океані з прекрасними білими піщаними пляжами, підводним плаванням, величезною кількістю екзотичних диких тварин і атмосферою, що зачаровує, — це звичайно ж, Мадагаскар. У цій статті ми розповімо про 10 унікальних тварин, яких можна зустріти лише на Мадагаскарі.

1. Мадагаскарська качка-нирок

Із загальною популяцією менше 100 особин у світі, мадагаскарський нирок є найрідкіснішою качкою у світі. Цей рідкісний вид вважався вимерлим протягом багатьох років, але ще в 2006 році на озері Мастаборімена було виявлено близько 20 особин.

Отже, у 2006 році Фонд охорони дикої природи Даррелла та Фонд охорони диких птахів та водно-болотних угідь розпочали програму розведення. До 2013 року дослідникам вдалося успішно збільшити популяцію з 20 до 80 особин!

Початкове скорочення популяції нирка було викликано втратою місць гніздування і появою нових видів у їхньому середовищі. Тим не менш, вони все ще вразливі до вимирання через брак їжі в їхньому середовищі. МСОП класифікував їх як птахів, які під загрозою зникнення.

2. Жирафа ласка

Це досить дивна комаха, названа так через свою неймовірно довгу шию.

Ця комаха, що має середній розмір 2,5 см, є однією з найбільших комах сімейства довгоносиків. Більшість частин його тіла є чорними, однак у нього є панцир, що покриває задні лапи, званий надкрилами.

Більшість свого життя вони проводять у лісах Мадагаскару. Вони населяють невеликі дерева і живляться листям цих деревах. На щастя, для довгоносиків-жирафів немає відомих хижаків, і, незважаючи на дивний вид комахи, вони абсолютно нешкідливі для людини.

3. Блакитна куа

Мадагаскар є будинком для майже 250 різних видів птахів. Однак приголомшливим фактом є те, що 44% із них не зустрічаються більше ніде у світі!

Блакитних куа також називають мадагаскарськими зозулями, які славляться своїми разючими темно-синіми пір’ям.

Від’єднайте інших птахів-зозуль, ці милі істоти будують свої власні гнізда. Вони використовують листя та гілки, а їх гнізда зазвичай залишаються прихованими на деревах та кущах.

Відкладаючи лише одне яйце в період розмноження, блакитні куа також насиджують власні яйця.

На жаль, ці чудові істоти можуть зникнути в найближчому майбутньому через полювання на них.

4. Пантерний хамелеон

Ця барвиста істота є однією з найбільших у світі, оскільки вона розміром із домашню кішку! Цей великий вид хамелеонів родом з Мадагаскару і славиться своєю разючою різнокольоровою шкірою.

Колірний малюнок їхньої шкіри варіюється залежно від місця, де вони живуть. Кольори шкіри змінюються від помаранчевого, червоного, синього, темно-зеленого до синьо-зеленого з різними смугами та плямами. Чоловічі пантери-хамелеони барвистіші, ніж самки.

Хамелеони-пантери здатні змінювати свій колір із неймовірною швидкістю. Ця вражаюча зміна кольору залежить не тільки від зміни розташування. На це також впливає їхній емоційний стан, здоров’я, коливання температури та інтенсивність світла.

Самці пантерного хамелеону демонструють дивовижну трансформацію кольору шкіри під час сезону розмноження або при обороні. Самка хамелеона зазвичай має тьмяний колір або сірий, або коричневий. Але в період розмноження вони також стають блідими або оранжево-рожевими.

5. Томатний вузькорот

Томатний вузькорот або помідорна жаба названа так через їхню яскраво-оранжево-червону шкірку. Тільки самки жаб мають такий блискучий помідорний колір. У той час як самці жаб зазвичай мають коричнево-жовтогаряче забарвлення.

Томатні жаби живуть у болотах, дрібних водоймах та інших більш вологих частинах острова. Яскраве забарвлення жаби є попередженням їх хижаків. Однак томатні жаби не дуже токсичні: коли їм загрожують, їхня шкіра виділяє густу липку рідину, яка відлякує потенційних хижаків, таких як змії.

Томатна жаба також є хижаком із засідки, що означає, що вона сидить у певному місці та несподівано атакує свій видобуток. Їхній раціон складається з комах і дрібних безхребетних.

6. Сіфака

Сифака — чарівний вид лемурів, що мешкає лише на Мадагаскарі. За словами місцевих жителів, сифаки названі так через їх характерний поклик «шиф-аук».

Існує три основних типи сифаків: із золотою короною, з кокерелем та з діадемою. Вони є одним із найбільш зникаючих видів Мадагаскару.

Найбільша загроза, з якою стикаються сифаки, — це втрата довкілля.

7. Індра

Мадагаскар відомий як батьківщина лемурів. У лісах Мадагаскару мешкає 50 різних видів лемурів. Індрі — найбільший із усіх лемурів, що мешкають на Мадагаскарі, вони також є одним з найбільш зникаючих видів лемурів із населенням менше 10 000 особин.

Індрі населяють тропічні ліси східної частини Мадагаскару. Зазвичай вони живуть невеликими групами, які включають 4-8 тварин. Вони найбільш відомі тим, що видають звуки високого тону, щоб спілкуватися один з одним. Ці крики досить гучні, щоб їх можна було почути за багато миль.

Ці божественні істоти можуть долати відстань до 10 метрів за один стрибок!

8. Ямка

Фосса — найбільша хижа тварина, що зустрічається тільки в лісах Мадагаскару.

Ці істоти є головними хижаками на Мадагаскарі. Вони сильні, з м’язистим тілом і короткою червонувато-коричневою шерстю. Довгий хвіст — одна з найбільш характерних рис ямки, тому що він практично становить половину її довжини!

Фосса дуже спритні альпіністи, з кігтями, що висуваються, і гнучкими суглобами кісточок, які дозволяють їм легко підніматися на дерева. Довгий хвіст ямки також забезпечує баланс на гілках дерев.

Знову ж таки, фосса — хижак із засідки, який може швидко вбити свою видобуток… Лемури — їхнє основне джерело їжі, але вони також полюють на дрібних ссавців, таких як риба, птах тощо.

9. Мадагаскарська руконіжка

Мадагаскарська руконіжка, або Ай-ай — найбільша нічна істота у світі, яку можна знайти лише на Мадагаскарі. Вони темно-коричневого кольору, з великими очима та стрункими фігурами. Незважаючи на те, що ай-ай виглядають жахливо, насправді вони дуже ніжні та нешкідливі тварини. Однак, на жаль, через їх зовнішність їх вбивають побачивши.

Мадагаскарські руконіжки ведуть нічний спосіб життя, що означає, що вони полюють лише вночі, а вдень сплять на сфері, схожій на гніздо, яке вони будують на гілках дерев. Ай-ай використовує свої великі чутливі вуха, щоб виявляти личинок, що свердлить деревину, і витягувати їх своїм довжелезним середнім пальцем.

До раціону ай-ай також входять насіння, фрукти та нектар.

10. Сатанинський листохвостий гекон

Сатанинський листохвостий гекон — нічна рептилія. Вдень вони відпочивають на гілках дерев або нерухомо лежать на опалому листі. Вони миттєво зливаються з навколишнім середовищем завдяки своїй унікальній формі тіла та вражаючій мінливості забарвлення. Таким чином, гекон може уникнути загрози з боку потенційних хижаків, таких як птахи та змії.

Геккон — майстер маскування. Ця неймовірна ящірка, неймовірно, може маскуватися під лист. Цей унікальний вигляд чудово вписується у навколишнє середовище.

Їхні неймовірні навички маскування потрібні не лише для шоу, а й для того, щоб уникнути загрози. Зіткнувшись із хижаком, вони демонструють свою яскраво-червону пащу, широко відкриваючи пащу. Крім того, у них також є прямий хвіст, так що геккон може спантеличити свого хижака і втекти від нього.